Dziś mamy 25 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
08 października 2017

Wycieczka dostarczyła sporo wiedzy. Była wieczorna obserwacja nieba i ognisko

fot. pow.

fot. pow.

28 września br. uczniowie klas IV a i IV b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle n. Not. pod opieką wychowawczyń: p. Marzeny Sobieszczyk – Piekarskiej i p. Grażyny Chwiłki uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

Wykorzystując bardzo dobre warunki atmosferyczne oraz wspaniałą widoczność, uczniowie mogli pod fachowym okiem miłośników astronomii – członków Pałucko – Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego, obserwować niebo oraz poznać nowoczesną aparaturę, w tym nowy nabytek obserwatorium - największy w kraju teleskop amatorski ROLAND N24” f4,6.

Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła prezentacja multimedialna o miejscu Ziemi we Wszechświecie i ruchach naszej planety. Po ogromnej dawce wiedzy przyszedł czas na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Chwiłka, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Marzena Sobieszczyk - Piekarska, p. Monika Falender, p. Tomasz Bzdawka i p. Michał Wiśniewski.

materiał: Michał Wiśniewski 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)