Dziś mamy 16 grudnia 2017, sobota, imieniny obchodzą:
08 października 2017

Wycieczka dostarczyła sporo wiedzy. Była wieczorna obserwacja nieba i ognisko

fot. pow.

fot. pow.

28 września br. uczniowie klas IV a i IV b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle n. Not. pod opieką wychowawczyń: p. Marzeny Sobieszczyk – Piekarskiej i p. Grażyny Chwiłki uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

Wykorzystując bardzo dobre warunki atmosferyczne oraz wspaniałą widoczność, uczniowie mogli pod fachowym okiem miłośników astronomii – członków Pałucko – Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego, obserwować niebo oraz poznać nowoczesną aparaturę, w tym nowy nabytek obserwatorium - największy w kraju teleskop amatorski ROLAND N24” f4,6.

Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła prezentacja multimedialna o miejscu Ziemi we Wszechświecie i ruchach naszej planety. Po ogromnej dawce wiedzy przyszedł czas na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Chwiłka, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Marzena Sobieszczyk - Piekarska, p. Monika Falender, p. Tomasz Bzdawka i p. Michał Wiśniewski.

materiał: Michał Wiśniewski 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)