Dziś mamy 18 października 2017, środa, imieniny obchodzą:
08 października 2017

Wycieczka dostarczyła sporo wiedzy. Była wieczorna obserwacja nieba i ognisko

fot. pow.

fot. pow.

28 września br. uczniowie klas IV a i IV b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle n. Not. pod opieką wychowawczyń: p. Marzeny Sobieszczyk – Piekarskiej i p. Grażyny Chwiłki uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

Wykorzystując bardzo dobre warunki atmosferyczne oraz wspaniałą widoczność, uczniowie mogli pod fachowym okiem miłośników astronomii – członków Pałucko – Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego, obserwować niebo oraz poznać nowoczesną aparaturę, w tym nowy nabytek obserwatorium - największy w kraju teleskop amatorski ROLAND N24” f4,6.

Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła prezentacja multimedialna o miejscu Ziemi we Wszechświecie i ruchach naszej planety. Po ogromnej dawce wiedzy przyszedł czas na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Chwiłka, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Marzena Sobieszczyk - Piekarska, p. Monika Falender, p. Tomasz Bzdawka i p. Michał Wiśniewski.

materiał: Michał Wiśniewski 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)