Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
08 października 2017

Wycieczka dostarczyła sporo wiedzy. Była wieczorna obserwacja nieba i ognisko

fot. pow.

fot. pow.

28 września br. uczniowie klas IV a i IV b Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle n. Not. pod opieką wychowawczyń: p. Marzeny Sobieszczyk – Piekarskiej i p. Grażyny Chwiłki uczestniczyli w wycieczce do obserwatorium astronomicznego w Niedźwiadach koło Szubina.

Wykorzystując bardzo dobre warunki atmosferyczne oraz wspaniałą widoczność, uczniowie mogli pod fachowym okiem miłośników astronomii – członków Pałucko – Pomorskiego Stowarzyszenia Astronomiczno – Ekologicznego, obserwować niebo oraz poznać nowoczesną aparaturę, w tym nowy nabytek obserwatorium - największy w kraju teleskop amatorski ROLAND N24” f4,6.

Wielkie wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła prezentacja multimedialna o miejscu Ziemi we Wszechświecie i ruchach naszej planety. Po ogromnej dawce wiedzy przyszedł czas na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.

Wycieczkę zorganizowała p. Grażyna Chwiłka, a opiekę nad uczniami sprawowali: p. Marzena Sobieszczyk - Piekarska, p. Monika Falender, p. Tomasz Bzdawka i p. Michał Wiśniewski.

materiał: Michał Wiśniewski 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)