Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

25 czerwca 2019

Wycieczka do lasu. Uczniowie odbyli terenową lekcję przyrody

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie klas czwartych pod opieką p. Ż. Lustig-Gołębiewskiej i p. B. Witusińskiej: Niepublicznej # Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Punktem Przedszkolnym Iskierki w Trzeciewnicy oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią w poniedziałek 17 czerwca wyjechali na lekcję przyrody do lasu w Kowalewie Nadleśnictwo Szubin.

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego projektu „Powiat Nakielski oczami czwartoklasisty” przez Stowarzyszenie Razem Raźniej przy SP nr 2.

Dzieci spotkały się z leśniczym Leśnictwa Kowalewo p. Michałem Markowskim, który opowiadał ciekawostki o lesie, zwierzętach i roślinach. Uczył rozpoznawać drzewa i spotkane rośliny, jak rozróżnić rośliny, które są lecznicze, a które warto unikać, bo są trujące. Zwracał uwagę na prawidłowe zachowywanie się w lesie, mając na uwadze, że jest on domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin.

Wszyscy uczestnicy mogli spotkać sie przy wspólnym ognisku i upiec kiełbaskę. Na koniec p. leśniczy zabrał uczniów nad sztucznie wybudowany pojnik dla zwierząt. Do tego miejsca, jak opowiadał leśniczy, przychodzą zwierzęta, aby ugasić swoje pragnienie. Uczniowie widzieli tam nartniki, kijanki, traszki, pływaka żółtobrzeżka.

To była udana lekcja!

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)