Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
12 maja 2018

Wycieczka do gospodarstwa wiejskiego. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

fot. mgr Alina Romańska-Nelka

W maju w grupie 3-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD w Nakle przeprowadzono #cykl zajęć dydaktycznych dotyczących życia na wsi i hodowli zwierząt. Po zdobyciu wiedzy teoretycznej w dniu 9 maja br. maluszki pod opieką swoich pań wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa wiejskiego państwa Krzemkowskich w Dębowie.

W pierwszej kolejności przedszkolaki mogły obejrzeć obory z krowami i cielętami. Tam dowiedziały się jak dojone są krowy, co jedzą i jak należy o nie dbać, by były zdrowe. Ogromną frajdę sprawiło także maluszkom spotkanie z koniem Dragonem oraz możliwość jego pogłaskania.

Nasi milusińscy mieli także okazję zobaczyć w firmie DAN-POL w Dębowie różne maszyny rolnicze jak ciągniki i traktory rolnicze, kombajny, przyczepy, ładowacze oraz inne maszyny służące rolnikowi w jego codziennej pracy. Po obejrzeniu sprzętu rolniczego na naszych milusińskich czekała jeszcze jedna niespodzianka, a mianowicie były dmuchane zamki, zjeżdżalnie, suchy basen z piłeczkami oraz trampoliny. W przerwie między szalonymi zabawami dzieci miały okazję skosztować pyszne lody oraz całą masę innych słodyczy. Nasz obiad był również niecodzienny- kiełbaski z grilla oraz frytki, którymi zajadały się dzieci były wyśmienite. Na zakończenie wizyty maluszki zostały obdarowane upominkami w postaci klocków, zawieszek na szyję oraz długopisów. Wycieczka do Dębowa była bardzo udana i z pewnością na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie, poświęcony czas oraz wspaniałe upominki.

Materiał: mgr Alina Romańska-Nelka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)