Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Wycieczka do filharmonii. Uczczono pamięć o Janie Pawle II

fot. pow.

fot. pow.

W piątek 7.czerwca 2019 roku mieszkańcy Ślesina wyjechali na kolejne # „Spotkanie z kulturą”, tym razem 40 osobowa grupa udała się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na przepiękny koncert z okazji 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Program wieczoru wypełniły wyłącznie dzieła wybitnych polskich kompozytorów. Na początek wysłuchano Wokalizy z filmu „Dziewiąte wrota” Wojciecha Kilara, następnie dzieła na skrzypce Henryka Wieniewskiego, II koncert d-mol w których partie solowe zagrał Mariusz Patyra.

W drugiej części koncertu zabrzmiały utwory H.M Góreckiego „Trzy tańce” oraz Exodus na chór mieszany i orkiestrę Wojciecha Kilara. Całość poprowadził Marek Pijarowski, dyrygent Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Publiczność zebrana w sali koncertowej była oczarowana. Za udział w wyjeździe dziękują organizatorzy Agnieszka Wełniak WDK Ślesin oraz Joanna Małysz.

materiał: A.Wełniak/WDK Ślesin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)