Dziś mamy 16 września 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Wycieczka do filharmonii. Uczczono pamięć o Janie Pawle II

fot. pow.

fot. pow.

W piątek 7.czerwca 2019 roku mieszkańcy Ślesina wyjechali na kolejne # „Spotkanie z kulturą”, tym razem 40 osobowa grupa udała się do Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy na przepiękny koncert z okazji 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Bydgoszczy.

Program wieczoru wypełniły wyłącznie dzieła wybitnych polskich kompozytorów. Na początek wysłuchano Wokalizy z filmu „Dziewiąte wrota” Wojciecha Kilara, następnie dzieła na skrzypce Henryka Wieniewskiego, II koncert d-mol w których partie solowe zagrał Mariusz Patyra.

W drugiej części koncertu zabrzmiały utwory H.M Góreckiego „Trzy tańce” oraz Exodus na chór mieszany i orkiestrę Wojciecha Kilara. Całość poprowadził Marek Pijarowski, dyrygent Orkiestry Filharmonii Poznańskiej.

Publiczność zebrana w sali koncertowej była oczarowana. Za udział w wyjeździe dziękują organizatorzy Agnieszka Wełniak WDK Ślesin oraz Joanna Małysz.

materiał: A.Wełniak/WDK Ślesin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Przegapione wakacje? Jesienią odpoczniesz znacznie taniej

Okres urlopowy dobiega końca, a większość z nas wakacje ma już za sobą. Jednak ci, którzy dopiero planują odpoczynek, nie powinni się martwić.# To właśnie jesienią linie lotnicze oferują atrakcyjne ceny biletów, a noclegi w europejskich miastach stają się zdecydowanie tańsze.

(czytaj więcej)