Dziś mamy 7 sierpnia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wycieczka do ZOO. Uczestnicy podziwiali różne gatunki zwierząt

fot. pow.

fot. pow.

19 maja Samorząd Mieszkańców nr 5 w Nakle nad Notecią zorganizował # wycieczkę do poznańskiego ZOO.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na kilkugodzinny spacer alejkami i korzystanie z oferty ogrodu zoologicznego. Uczestnicy wycieczki spędzili czas na poznawaniu wielu różnych gatunków zwierząt żyjących w ZOO oraz ich zwyczajów.

Dowiedzieli się, że niektóre zwierzęta zostały wcześniej skrzywdzone przez ludzi, a ich życie zostało ocalone poprzez umieszczenie w ZOO.

Najmłodsi mieli okazję spróbować swoich sił w parku linowym, pobawić się w małpim gaju lub podróżować po ZOO kolejką.

Największe wrażenie zrobiły na wszystkich olbrzymie słonie, ale znalazły się też dzieci, które za najciekawsze spośród zwierząt, uznały mrówki w mrowisku. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domów.

materiał: Katarzyna Krzoska - Przewodnicząca SM nr 5

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 20 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)