Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wycieczka do ZOO. Uczestnicy podziwiali różne gatunki zwierząt

fot. pow.

fot. pow.

19 maja Samorząd Mieszkańców nr 5 w Nakle nad Notecią zorganizował # wycieczkę do poznańskiego ZOO.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na kilkugodzinny spacer alejkami i korzystanie z oferty ogrodu zoologicznego. Uczestnicy wycieczki spędzili czas na poznawaniu wielu różnych gatunków zwierząt żyjących w ZOO oraz ich zwyczajów.

Dowiedzieli się, że niektóre zwierzęta zostały wcześniej skrzywdzone przez ludzi, a ich życie zostało ocalone poprzez umieszczenie w ZOO.

Najmłodsi mieli okazję spróbować swoich sił w parku linowym, pobawić się w małpim gaju lub podróżować po ZOO kolejką.

Największe wrażenie zrobiły na wszystkich olbrzymie słonie, ale znalazły się też dzieci, które za najciekawsze spośród zwierząt, uznały mrówki w mrowisku. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domów.

materiał: Katarzyna Krzoska - Przewodnicząca SM nr 5

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)