Dziś mamy 18 września 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Wycieczka do ZOO. Uczestnicy podziwiali różne gatunki zwierząt

fot. pow.

fot. pow.

19 maja Samorząd Mieszkańców nr 5 w Nakle nad Notecią zorganizował # wycieczkę do poznańskiego ZOO.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła na kilkugodzinny spacer alejkami i korzystanie z oferty ogrodu zoologicznego. Uczestnicy wycieczki spędzili czas na poznawaniu wielu różnych gatunków zwierząt żyjących w ZOO oraz ich zwyczajów.

Dowiedzieli się, że niektóre zwierzęta zostały wcześniej skrzywdzone przez ludzi, a ich życie zostało ocalone poprzez umieszczenie w ZOO.

Najmłodsi mieli okazję spróbować swoich sił w parku linowym, pobawić się w małpim gaju lub podróżować po ZOO kolejką.

Największe wrażenie zrobiły na wszystkich olbrzymie słonie, ale znalazły się też dzieci, które za najciekawsze spośród zwierząt, uznały mrówki w mrowisku. Wszyscy zmęczeni, ale pełni wrażeń, szczęśliwie wrócili do domów.

materiał: Katarzyna Krzoska - Przewodnicząca SM nr 5

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 17 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)