Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
10 października 2017

Wycieczka do ZOO. Dzieci podziwiały zwierzęta

fot. powierzone

fot. powierzone

Nie porzucaj mnie, mój przyjacielu! Pod takim hasłem 25 września 2017 r. uczniowie # kl. IV – VII pod opieką wychowawców Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Punktem Przedszkolnym „Iskierki” w Trzeciewnicy odwiedzili ZOO w Myślęcinku.

Celem wycieczki był nie tylko spacer po ZOO, gdzie dzieci spotkały wiele zwierząt z Polski i nie tylko. Po raz pierwszy widziały irbisa śnieżnego, który wylegiwał się na konarze. Niestety tygrys ukrył się przed widzami, może poszedł na drzemkę, albo hałas go odstraszył.

Drugą częścią wyjazdu były zajęcia edukacyjne: Nie porzucaj mnie mój przyjacielu! Spotkanie to przyniosło wiele wrażeń. Dzieci mogły dotknąć, pogłaskać, bądź podziwiać zwierzęta, które ludzie hodują w swoich domach m. in. króliki, jaszczurkę agamę, pytona królewskiego, chomika, patyczaki, karaczany madagaskarskie, ślimaki olbrzymy.

Zdobyły informacje, czym się karmią, jak należy o nie dbać, czego nie lubią, w jakich warunkach powinny być przetrzymywane.

Jednak najważniejsze podczas tego spotkania było ustalenie: CZY MOŻNA PORZUCIĆ SWOJEGO PRZYJACIELA – ZWIERZAKA?

Wszystkie dzieci były zgodne, że o przyjaciela należy dbać, a nie porzucać! Uczestnicy wycieczki.

materiał: powierzony

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pomoc drogowa
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Makijaż ślubny
Czytniki kodów kreskowych
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
MEBLE MŁODZIEŻOWE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)