Dziś mamy 19 sierpnia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

23 czerwca 2022

Wycieczka do Warszawy. Głównym punktem było zwiedzanie Sejmu

fot. powierzone

fot. powierzone

W piątek, 17 czerwca 2022r. uczniowie z nakielskiej Dwójki wyjechali do # Warszawy na jednodniową wycieczkę.

Głównym  celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu i Kancelarii  Prezesa Rady Ministrów oraz zapoznanie się z atrakcjami miasta. Uczniowie do stolicy podróżowali pociągiem. Po Warszawie natomiast przemieszczali się metrem, co dla wszystkich było dużą atrakcją. Zwiedzanie miasta rozpoczęto od Pałacu Kultury i Nauki i przejazdu metrem na bulwary wiślane pod pomnik warszawskiej Syrenki. Następnie uczestnicy wycieczki udali się do biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie z ogrodów znajdujących się na dachu podziwiali piękną panoramę stolicy.

Kolejnym punktem  był Sejm i Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Tam pod opieką przewodnika uczniowie poznali historię tych budynków, zasady funkcjonowania i specyfikę pracy w tych instytucjach. Dużą atrakcją dla uczniów było spotkanie z ministrem Łukaszem Schreiberem, który odpowiadał na liczne pytania dzieci. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od parlamentarzysty pamiątkowe  upominki. Kolejnym etapem wycieczki były Łazienki Królewskie, gdzie podziwiano piękno fauny i flory. Dodatkową atrakcją ogrodu, szczególnie dla chłopców była limuzyna marszałka Piłsudskiego.

Następnie uczniowie traktem królewskim, mijając ambasady różnych państw  udali się na Stare Miasto. Tam podziwiali Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca. W drodze powrotnej na dworzec zobaczyli Plac Defilad oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Pobyt w Warszawie był dla wszystkich ciekawym doświadczeniem i interesującą lekcją historii. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń uczestnicy wycieczki wrócili do Nakła.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odśwież pokój na nowy rok szkolny! Szybka metamorfoza

Zbliżający się nowy rok szkolny to zwykle emocjonujący czas dla dzieci i rodziców.# Ekscytacja dziecka na myśl o powrocie do szkoły, miesza się z żalem za kończącymi się wakacjami. Pojawia się tęsknota za szkolnymi kolegami, a wrodzona, dziecięca ciekawość, przekłada się na motywację do nauki i zabawy. Dla rodziców z kolei to moment, w którym chcą jak najlepiej przygotować dziecko do tego, by czerpało z chodzenia do szkoły maksimum satysfakcji. Istotne są tutaj nie tylko kupno zeszytów czy książek, ale również zaaranżowanie wnętrza pokoju dziecięcego tak, by zachęcało do efektywnej nauki, jak i pozwalało na odpoczynek.

(czytaj więcej)
0

Nowa publikacja o Kcyni . O argentyńskim Rozpętku i nie tylko

– Uwielbiam ten moment, gdy po wielu miesiącach pracy nad projektem# uzyskuje on swój ostateczny kształt i jest to suma wysiłków wielu osób. Kształt piękniejszy niż wszystko, co o nim myślałam wcześniej – tak o wydaniu książki pt. „Ciekawostki o Kcyni i okolicy. Ku nauce i rozrywce czytających skrzętnie zebrane” pisze Justyna Makarewicz, autorka publikacji.

(czytaj więcej)
0

Czy pompy ciepła się psują? Na te rzeczy warto zwrócić uwagę podczas instalacji

W związku z wysokimi cenami gazu i węgla, a także rosnącą świadomością# ekologiczną konsumentów, coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie pomp ciepła. Pomagają w tym dofinansowania, które mogą pokryć nawet 90 proc. kosztów montażu i sprzętu. Za instalację należy zapłacić od 40 do 60 tysięcy złotych – cena zależy m.in. od mocy urządzenia. Pompy ciepła uznawane są za dobre i niezawodne rozwiązanie. Jak często ulegają awarii? I na co zwrócić uwagę podczas instalacji?

(czytaj więcej)
0

Prawie 48,5 mln zł. Tyle mieszkańcy regionu przekazali dla organizacji

W 2022 roku mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego #po raz kolejny pokazali, że chętnie wspierają bliskie im cele przekazując w swoich rozliczeniach PIT prawie 48,5 mln zł dla organizacji pożytku publicznego. To rekordowa kwota wyższa o ponad 6 mln zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. Kwoty te rosną z roku na rok.

(czytaj więcej)