Dziś mamy 18 grudnia 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2017

Wycieczka do Osieka. Przedszkolaki zwiedziły skansen

fot. pow.

fot. pow.

21 czerwca dzieci z przedszkola w Ślesinie udały się na wycieczkę do # Skansenu w Osieku.

Najpierw wraz z przewodnikiem zwiedziły ciekawe budowle: chałupy, remizę strażacką, kuźnię i warsztaty rzemieślnicze. Potem zobaczyły wiatraki i szkołę.

Dzieci mogły na chwilę przenieść się w czasy, w których żyli ich pradziadowie. W jednej z chat robiły masło i kawę zbożową. Po wyczerpującym  zwiedzaniu, na dzieci czekał poczęstunek – wiejski chleb z własnoręcznie zrobionym masłem, kawa zbożowa i maślanka Wszystko było pyszne.

Największą atrakcją była przejażdżka bryczką po pięknym terenie skansenu. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do przedszkola, gdzie czekali na nich rodzice.

materiał: Renata Szymańska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)