Dziś mamy 22 marca 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2017

Wycieczka do Osieka. Przedszkolaki zwiedziły skansen

fot. pow.

fot. pow.

21 czerwca dzieci z przedszkola w Ślesinie udały się na wycieczkę do # Skansenu w Osieku.

Najpierw wraz z przewodnikiem zwiedziły ciekawe budowle: chałupy, remizę strażacką, kuźnię i warsztaty rzemieślnicze. Potem zobaczyły wiatraki i szkołę.

Dzieci mogły na chwilę przenieść się w czasy, w których żyli ich pradziadowie. W jednej z chat robiły masło i kawę zbożową. Po wyczerpującym  zwiedzaniu, na dzieci czekał poczęstunek – wiejski chleb z własnoręcznie zrobionym masłem, kawa zbożowa i maślanka Wszystko było pyszne.

Największą atrakcją była przejażdżka bryczką po pięknym terenie skansenu. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do przedszkola, gdzie czekali na nich rodzice.

materiał: Renata Szymańska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)