Dziś mamy 17 października 2017, wtorek, imieniny obchodzą:
26 czerwca 2017

Wycieczka do Osieka. Przedszkolaki zwiedziły skansen

fot. pow.

fot. pow.

21 czerwca dzieci z przedszkola w Ślesinie udały się na wycieczkę do # Skansenu w Osieku.

Najpierw wraz z przewodnikiem zwiedziły ciekawe budowle: chałupy, remizę strażacką, kuźnię i warsztaty rzemieślnicze. Potem zobaczyły wiatraki i szkołę.

Dzieci mogły na chwilę przenieść się w czasy, w których żyli ich pradziadowie. W jednej z chat robiły masło i kawę zbożową. Po wyczerpującym  zwiedzaniu, na dzieci czekał poczęstunek – wiejski chleb z własnoręcznie zrobionym masłem, kawa zbożowa i maślanka Wszystko było pyszne.

Największą atrakcją była przejażdżka bryczką po pięknym terenie skansenu. Zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do przedszkola, gdzie czekali na nich rodzice.

materiał: Renata Szymańska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)