Dziś mamy 17 września 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

09 czerwca 2019

Wycieczka do Malborka. Uczniowie korzystali z szeregu atrakcji

fot. pow.

fot. pow.

21 i 22 maja uczniowie klas Va, Vd i Ve Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią przenieśli się do świata rycerzy Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego potocznie nazywanych Krzyżakami.

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzenia zamku w Kwidzyniu i uczestnictwa w wybranych przez uczniów zgodnie z zainteresowaniami warsztatach przyrodniczych lub historycznych.

Po południu uczestnicy wycieczki odbyli podróż w czasie, przenosząc się do zamku w Malborku, gdzie zwiedzając dawną twierdzę krzyżacką rozwiązywali zagadki. Finałem zwiedzania było odgadnięcie hasła, które było przepustką do przystąpienia do pasowania na rycerza i wzięcie udziału w turnieju rycerskim dla uczniów. Po zaciętej rywalizacji wszyscy rycerze udali się na zasłużony wypoczynek, aby nabrać sił przed atrakcjami kolejnego dnia.

Drugi dzień wycieczki dzieci spędziły w Dino Parku, gdzie m.in. próbowali swoich sił w parku linowym, obejrzeli seans w kinie 5D, odwiedzili wioskę bajkowych Flinstonów, przeszli ścieżkę dydaktyczną śladami dinozaurów oraz korzystali z szeregu innych atrakcji oferowanych przez park.

Wycieczkę zorganizowała p. Dagmara Zemło-Deja, a opiekę nad uczniami pełniły panie Paulina Kamosińska, Marzena Piekarska, Beata Taczyńska-Milczarek i Paulina Ocetkiewicz.

materiał: Dagmara Zemło – Deja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)