Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2019

Wycieczka do Krakowa. Uczniowie zwiedzili historyczne miejsca

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

W dniach 3 – 7.06.2019r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w # Nakle nad Notecią odwiedzili Kraków, Wieliczkę, Częstochowę i Wadowice.

Podczas wyjazdu uczniowie poznali wielowiekową historię Krakowa, atrakcje Kopalni Soli w Wieliczce i dzieje Sanktuarium Jasnogórskiego w Częstochowie.

W programie wyjazdu znalazły się nie tylko standardowe zabytki stolicy Małopolski, ale również miejsca mniej odwiedzane podczas szkolnych wycieczek.

Do takich z pewnością należą: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, muzeum w dawnej Fabryce Oskara Schindlera, żydowski Kazimierz i teren byłego getta.

Wycieczka dostarczyła również wiele informacji na temat wielkich Polaków: poetów, pisarzy, duchownych, kompozytorów. Uczniowie poznali biografię m. in. Ojca św. Jana Pawła II w Jego rodzinnych Wadowicach. Rekreacyjnym elementem wyjazdu był całodzienny pobyt w Energylandii. W czasie wycieczki realizowano program profilaktyki uzależnień i problematykę związaną z hejtem i cyberprzemocą.

Wyjazd został dofinansowany przez Gminny Program Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w ramach akcji „Lato 2019”.

Wyjazd do Krakowa przygotował i poprowadził p. Michał Wiśniewski, a opiekę nad uczniami sprawowały panie: Ewa Mróz, Beata Taczyńska – Milczarek i Paulina Ocetkiewicz.

materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)