Dziś mamy 21 maja 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
15 maja 2018

Wycieczka do Gdańska i Sopotu. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi

fot. ŚDS

fot. ŚDS

Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy, czyli my, wzięliśmy udział w wycieczce do # Gdańska i Sopotu.

Chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej, dlatego wyruszyliśmy w drogę bardzo wczesnym rankiem. Na miejscu w Gdańsku czekał na nas przewodnik, który opowiedział nam trochę o historii tego pięknego miasta oraz pokazał najciekawsze miejsca i zabytki.

Zobaczyliśmy najbardziej charakterystyczną budowę: tzw. Żurawia, okolice Motławy, przeszliśmy przez Złotą Bramę zobaczyliśmy Ratusz, Fontannę Neptuna i podziwialiśmy kamieniczki. Gdańsk jest pięknym miastem, i ma dużo do zaoferowania, więc można by zaplanować zwiedzanie na cały dzień, a może i nawet kilka dni.

Jednak my trzymaliśmy się naszych wcześniejszych planów i po obiedzie udaliśmy się do Sopotu, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Pierwszą z nich był spacer po sopockim Molo, które jest najdłuższe w Polsce. Na jego końcu czekała na nas kolejna atrakcja - był to rejs statkiem Pirat, z którego roztaczał się piękny widok na zatokę i morze oraz na Trójmiasto. Po rejsie przeszliśmy się po „monciaku” była to najlepsza pora na kawę, lody i gofry.

Następnie zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do autokaru by ruszyć w drogę powrotną. Wszystko co dobre szybko się kończy. Gorąco wierzymy, że taki wypad uda się powtórzyć, ponieważ „takie chwile jak te - nie zdarzają się zbyt często, takie chwile jak te - to nasze zwycięstwo".

materiał: Miłosz Trzcinski, Martyna Górska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 32 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)