Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
15 maja 2018

Wycieczka do Gdańska i Sopotu. Uczestnicy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi

fot. ŚDS

fot. ŚDS

Społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy, czyli my, wzięliśmy udział w wycieczce do # Gdańska i Sopotu.

Chcieliśmy zobaczyć jak najwięcej, dlatego wyruszyliśmy w drogę bardzo wczesnym rankiem. Na miejscu w Gdańsku czekał na nas przewodnik, który opowiedział nam trochę o historii tego pięknego miasta oraz pokazał najciekawsze miejsca i zabytki.

Zobaczyliśmy najbardziej charakterystyczną budowę: tzw. Żurawia, okolice Motławy, przeszliśmy przez Złotą Bramę zobaczyliśmy Ratusz, Fontannę Neptuna i podziwialiśmy kamieniczki. Gdańsk jest pięknym miastem, i ma dużo do zaoferowania, więc można by zaplanować zwiedzanie na cały dzień, a może i nawet kilka dni.

Jednak my trzymaliśmy się naszych wcześniejszych planów i po obiedzie udaliśmy się do Sopotu, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje. Pierwszą z nich był spacer po sopockim Molo, które jest najdłuższe w Polsce. Na jego końcu czekała na nas kolejna atrakcja - był to rejs statkiem Pirat, z którego roztaczał się piękny widok na zatokę i morze oraz na Trójmiasto. Po rejsie przeszliśmy się po „monciaku” była to najlepsza pora na kawę, lody i gofry.

Następnie zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do autokaru by ruszyć w drogę powrotną. Wszystko co dobre szybko się kończy. Gorąco wierzymy, że taki wypad uda się powtórzyć, ponieważ „takie chwile jak te - nie zdarzają się zbyt często, takie chwile jak te - to nasze zwycięstwo".

materiał: Miłosz Trzcinski, Martyna Górska

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 32 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)