Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

11 października 2019

Wycieczka do Bydgoszczy. Uczniowie zwiedzili Teatr Polski

fot. Dorota Kamińska

fot. Dorota Kamińska

W dniach 23 września i 24 września uczniowie klas VIIb, VIIc, VId , Vb, Vd, Va udali się na # wycieczkę do Bydgoszczy.

Głównym celem wyjazdu był udział w spektaklu teatralnym pt. „Kopciuszek” we współczesnej aranżacji, jak również zwiedzanie kulis Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Spektakl w reżyserii Łukasza Gajdzisa to błyskotliwa, familijna opowieść o dojrzewaniu i wchodzeniu w relacje, porusza również temat komunikacji, a właściwie jej braku i tego, jak ważny w relacjach międzyludzkich jest dialog i chęć milczenia, w końcu – o postrzeganiu siebie przez pryzmat własnych doświadczeń, które nigdy nie przestają zaskakiwać.

 Po spektaklu uczniowie zaczęli odkrywać  tajemnice teatralnych kulis. Na początku udali się na balkon teatru, następnie wędrując za panią przewodnik mogli zobaczyć salę przeznaczoną do teatralnych prób, pracownię fryzjerską, aktorskie garderoby oraz charakteryzatornię.

Największe wrażenie wywarła jednak na wszystkich scena główna teatru oraz usytuowanie miejsc widowiskowych. Pani przewodnik zapoznała nas z historią teatru, opowiedziała kilka ciekawych anegdot dotyczących pracy aktorów i ich występów na deskach scenicznych. Mam nadzieję, że zwiedzanie teatru pobudziło zainteresowanie scenicznymi występami.

Wycieczkę zorganizowały panie: Kamila Troczyńska, Dorota Kamińska

Opiekę nad uczniami pełniły panie: Lidia Zaremba-Klimek, Brygida Majewska, Katarzyna Granowska, Barbara Tadych, Małgorzata Kwaśniewska

materiał: Dorota Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)