Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

11 października 2019

Wycieczka do Bydgoszczy. Uczniowie zwiedzili Teatr Polski

fot. Dorota Kamińska

fot. Dorota Kamińska

W dniach 23 września i 24 września uczniowie klas VIIb, VIIc, VId , Vb, Vd, Va udali się na # wycieczkę do Bydgoszczy.

Głównym celem wyjazdu był udział w spektaklu teatralnym pt. „Kopciuszek” we współczesnej aranżacji, jak również zwiedzanie kulis Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy.

Spektakl w reżyserii Łukasza Gajdzisa to błyskotliwa, familijna opowieść o dojrzewaniu i wchodzeniu w relacje, porusza również temat komunikacji, a właściwie jej braku i tego, jak ważny w relacjach międzyludzkich jest dialog i chęć milczenia, w końcu – o postrzeganiu siebie przez pryzmat własnych doświadczeń, które nigdy nie przestają zaskakiwać.

 Po spektaklu uczniowie zaczęli odkrywać  tajemnice teatralnych kulis. Na początku udali się na balkon teatru, następnie wędrując za panią przewodnik mogli zobaczyć salę przeznaczoną do teatralnych prób, pracownię fryzjerską, aktorskie garderoby oraz charakteryzatornię.

Największe wrażenie wywarła jednak na wszystkich scena główna teatru oraz usytuowanie miejsc widowiskowych. Pani przewodnik zapoznała nas z historią teatru, opowiedziała kilka ciekawych anegdot dotyczących pracy aktorów i ich występów na deskach scenicznych. Mam nadzieję, że zwiedzanie teatru pobudziło zainteresowanie scenicznymi występami.

Wycieczkę zorganizowały panie: Kamila Troczyńska, Dorota Kamińska

Opiekę nad uczniami pełniły panie: Lidia Zaremba-Klimek, Brygida Majewska, Katarzyna Granowska, Barbara Tadych, Małgorzata Kwaśniewska

materiał: Dorota Kamińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)