Dziś mamy 16 grudnia 2017, sobota, imieniny obchodzą:
11 sierpnia 2017

Wybrano starostów dożynek. Przedstawiamy ich sylwetki

fot. powierzone

fot. powierzone

9 września w Kołaczkowie odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Przedstawiamy #sylwetki tegorocznych powiatowych starostów dożynkowych.

Marlena Franczak z Suchar

Pani Marlena ma 43 lata. Wraz z małżonkiem Henrykiem od 2002 roku prowadzi gospodarstwo rolne, które państwo Franczakowie otrzymali od rodziców pana Henryka. Mają czworo dzieci: Tomasza (20 lat), Zuzannę (16 l.), Juliannę (15 l.) i Jacka (12 l.) 55-hektarowe gospodarstwo specjalizuje się w produkcji zwierzęcej – chowie bydła mlecznego. Aktualnie w stadzie jest 25 krów.

Juliusz Młodecki

Pan Juliusz ma 60 lat. Małżonka Ewa pracuje w Banku Spółdzielczym w Więcborku. Państwo Młodeccy mają trzech dorosłych synów: Piotra, Dominika i Krzysztofa. Od 36 lat pan Juliusz prowadzi gospodarstwo rolne, którego aktualna wielkość to 159 hektarów. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji rzepaku i buraków cukrowych oraz hodowli świń. Reszta produkcji polowej przeznaczona jest na paszę. Pan Juliusz Młodecki ma wyższe wykształcenie rolnicze zdobyte na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Od 2015 r. jest prezesem Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. W 2006 r. był laureatem konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”.

Organizatorzy dożynek powiatowo - gminnych: Gmina Szubin i Powiat Nakielski. Współorganizatorzy: Sołectwo Kołaczkowo i Sołectwo Łachowo.

Materiał: Anna Czyżak-Skowrońska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)