Dziś mamy 22 lipca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
11 sierpnia 2017

Wybrano starostów dożynek. Przedstawiamy ich sylwetki

fot. powierzone

fot. powierzone

9 września w Kołaczkowie odbędą się dożynki powiatowo-gminne. Przedstawiamy #sylwetki tegorocznych powiatowych starostów dożynkowych.

Marlena Franczak z Suchar

Pani Marlena ma 43 lata. Wraz z małżonkiem Henrykiem od 2002 roku prowadzi gospodarstwo rolne, które państwo Franczakowie otrzymali od rodziców pana Henryka. Mają czworo dzieci: Tomasza (20 lat), Zuzannę (16 l.), Juliannę (15 l.) i Jacka (12 l.) 55-hektarowe gospodarstwo specjalizuje się w produkcji zwierzęcej – chowie bydła mlecznego. Aktualnie w stadzie jest 25 krów.

Juliusz Młodecki

Pan Juliusz ma 60 lat. Małżonka Ewa pracuje w Banku Spółdzielczym w Więcborku. Państwo Młodeccy mają trzech dorosłych synów: Piotra, Dominika i Krzysztofa. Od 36 lat pan Juliusz prowadzi gospodarstwo rolne, którego aktualna wielkość to 159 hektarów. Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji rzepaku i buraków cukrowych oraz hodowli świń. Reszta produkcji polowej przeznaczona jest na paszę. Pan Juliusz Młodecki ma wyższe wykształcenie rolnicze zdobyte na Akademii Techniczno-Rolniczej w Bydgoszczy. Od 2015 r. jest prezesem Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. W 2006 r. był laureatem konkursu „Rolnik Pomorza i Kujaw”.

Organizatorzy dożynek powiatowo - gminnych: Gmina Szubin i Powiat Nakielski. Współorganizatorzy: Sołectwo Kołaczkowo i Sołectwo Łachowo.

Materiał: Anna Czyżak-Skowrońska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

„Rodzina 500+” i inne świadczenia w liczbach. Ile osób otrzymało wsparcie?

Rządowym programem „Rodzina 500+” realizowanym w 2017 roku objęto 3 845 tys. dzieci #do 18 lat. Świadczenie wychowawcze otrzymywało około 3 797 tys. dzieci, a dodatek 500+ w pieczy zastępczej ponad 47 tys. dzieci.

(czytaj więcej)