Dziś mamy 18 października 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

Wybory 2018

17 października 2018 57
Agitacja budząca wątpliwości

Trwa walka o władzę. Czy naruszono kodeks wyborczy?

Każdy sportowiec wie, co oznacza fair play. Mimo tej wiedzy zdarza się, że pragnienie zwycięstwa jest ważniejsze od ducha czystej gry. Po takiej wygranej najczęściej pozostaje niesmak. Łamanie #obowiązujących reguł można zaobserwować nie tylko w świecie sportu, ale wszędzie tam, gdzie jest rywalizacja - także w polityce i to tej lokalnej, szczególnie teraz, gdy trwa walka o władzę.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

To warto wiedzieć przed pójściem do urn

W najbliższą niedzielę będziemy wybierać włodarza gminy (wójta/burmistrza), radnych gminnych, radnych powiatowych i radnych Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Głosować będzie można w godz. 7.00-21.00. Reguły organizowania i przeprowadzania wyborów samorządowych zmieniły się #na początku tego roku w związku z uchwaleniem „Ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych.”

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Nieprawidłowości przy wyborach. Sprawdź, gdzie je zgłosić (film)

Wybory samorządowe już 21 października. Co zrobić, kiedy zauważymy nieprawidłowości podczas # ich przeprowadzania? Gdzie się zgłosić? Czego mogą dotyczyć przypadki łamania prawa wyborczego? Tego mogą się Państwo dowiedzieć w przygotowanym przez Państwową Komisję Wyborczą specjalnym spocie.

(czytaj więcej)
11 października 2018 54

W Radzie Powiatu zasiądzie 21 osób. Kto otrzyma mandat zaufania? (sonda)

143 kandydatów, a tylko 21 mandatów do podziału w Radzie Powiatu Nakielskiego. #Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Czy wiesz już, na kogo oddasz swój głos? Który z kandydatów wzbudził Twoje zaufanie? Zachęcamy do głosowania w poniższej sondzie.

(czytaj więcej)
10 października 2018 56

Tłum chętnych, a miejsc tylko 21. Kto może liczyć na Twój głos? (sonda)

Aż 124 osoby chciałyby znaleźć się w Radzie Miejskiej w Nakle przez najbliższą #kadencję. Mieszkańcy jednak wybiorą tylko 21 z nich, gdyż tyle jest mandatów do przydziału. Kto zasłużył na głosy? Zanim w dniu 21 października pójdziesz na wybory, zagłosuj w naszej sondzie!

(czytaj więcej)
05 października 2018 35

Trwa kampania wyborcza, do wyborów zostało mało czasu. Zagłosujesz? (sonda)

Kampania wyborcza w tegorocznych wyborach samorządowych trwa w najlepsze. Na ulicach Nakła # pojawiły się dziesiątki plakatów wyborczych.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

Kandydaci z powiatu nakielskiego na Wojewódzkiej Konwencji Programowej PSL w Bydgoszczy

W poniedziałek, 1 października 2018 r. w gmachu OPERY NOVA w Bydgoszczy odbyła się Wojewódzka Konwencja Programowa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

(czytaj więcej)
02 października 2018 56

Nie ma więcej chętnych do rządzenia gminą. Sławomir Napierała jedynym kandydatem

W piątek, 26 września zamknięto listy na kandydatów na prezydentów, wójtów i burmistrzów miast i # gmin. W gminie Nakło zgłosił się tylko jeden kandydat, którym jest obecny burmistrz Sławomir Napierała. Zgodnie z ordynacją wyborczą przedłużono termin zgłaszania kandydatów do 2 października.

(czytaj więcej)
02 października 2018 70
Kampania nabiera tempa

Kandydat na Burmistrza Kcyni Krzysztof Napieralski na Konwencji Wojewódzkiej PIS

W minioną niedzielę 30 września br. kandydat na burmistrza Kcyni Krzysztof Napieralski uczestniczył w Wojewódzkiej Konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy, gdzie przybył również premier Mateusz Morawiecki oraz prezes Jarosław Kaczyński.

(czytaj więcej)
02 października 2018 0

Powołano obwodowe komisje wyborcze. Sprawdź, kto z gminy Nakło jest ich członkiem

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Bydgoszczy II z dnia 1 października 2018 roku # powołano obwodowe komisje wyborcze ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie oraz obwodowe komisje wyborcze ds. ustalenia wyników głosowania. W pliku znajduje się spis członków wszystkich Obwodowych Komisji Wyborczych na terenie gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
01 października 2018 0

Konwencja Powiatowa komitetu Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

Dnia 29 września 2018 r. w sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski odbyła się powiatowo-gminna konwencja wyborcza Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska.

(czytaj więcej)
27 września 2018 11

Termin zgłaszania kandydatów wydłużony. Komitety mają czas do 2 października

Miejska Komisja Wybrocza wydała obwieszczenie, zgodnie z którym został przedłużony termin # zgłaszania kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

(czytaj więcej)
27 września 2018 70
SONDA

Tylko jeden kandydat na burmistrza. Sławomir Napierała na kolejną kadencję?

W gminie Nakło tegoroczne wybory samorządowe na burmistrza będą # wyglądały nieco inaczej. Swoją kandydaturę zgłosił bowiem tylko jeden kandydat, którym jest obecny burmistrz Sławomir Napierała. Czy można uznać, że kolejna kadencja obecnego burmistrza jest już pewna? Wcale nie.

(czytaj więcej)
26 września 2018 1

Zmiana na jednej z list. Kandydat na radnego zrezygnował

Trzeci numer na liście do Rady Powiatu Nakielskiego zrezygnował z kandydowania w tegorocznych # wyborach samorządowych.

(czytaj więcej)
20 września 2018 50

Kto powalczy o fotele burmistrzów i wójta? Znamy pierwsze nazwiska

Do 26 września kandydaci na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast mają możliwość #zgłoszenia swojej kandydatury w nadchodzących wyborach samorządowych. Kto powalczy o władzę?

(czytaj więcej)
18 września 2018 41

Przed nami także wybory do Sejmiku Województwa. Kto startuje w naszym okręgu?

Podczas wyborów będziemy także decydować o tym, kto zasiądzie w Sejmiku Województwa. # Powiat nakielski został przyporządkowany do okręgu nr 5.

(czytaj więcej)
18 września 2018 102

Wielu kandydatów do Rady Powiatu Nakielskiego. Sprawdź, kto jest na liście

Podczas wyborów samorządowych zdecydujemy także o tym, kto zasiądzie w Radzie Powiatu # Nakielskiego. Przedstawiamy długą listę kandydatów.

(czytaj więcej)
18 września 2018 120

Sprawdź, kto w gminie Nakło kandyduje na radnego! Są znane nazwiska!

Wiemy już na kogo będziemy głosować wybierając radnych do rady miejskiej w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
05 września 2018 39

Wybory Samorządowe 2018. Wiemy, kto zarejestrował komitety wyborcze

Już niebawem pójdziemy do urn wyborczych, by wybrać nowy skład Rad Miejskich i #Rady Powiatu oraz nowych włodarzy gmin. Wybory odbędą się 21 października.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)