Dziś mamy 18 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Wtorkowe spotkanie DKK. Książka wywarła na paniach mocne wrażenie

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

3 grudnia 2019, na wtorkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie #omawiano książkę Izabeli Krasińskiej pt. „Najlepsza przyjaciółka”.

Bohaterki – samotna Elwira i Asia partnerka Kuby, poznają się na kursie języka francuskiego. Przypadają sobie do gustu, spędzają razem wiele czasu, co wpływa negatywnie na związek Asi z Kubą. Elwira sprytnie manipuluje przyjaciółką.

Sądząc po okładce i tytule czytelnik spodziewał się powieści obyczajowej o przyjaciółkach. A tu zaskoczenie, zdaniem klubowiczek, na plus. Autorka nie ma tematów tabu, a przede wszystkim nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Szokujące wpisy z pamiętnika Elwiry nadają smaczku i napięcia lekturze, która zmienia się w kryminał. Czytający książkę z niecierpliwością oczekuje zakończenia. „Najlepsza przyjaciółka” wywarła na paniach mocne wrażenie.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 14 stycznia 2020 o godz. 15.30., a omawiana będzie książka A.Olejnik „Szczęście na wagę”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Wioletta Sęk PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)