Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2019

Wtorkowe spotkanie DKK. Książka wywarła na paniach mocne wrażenie

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

3 grudnia 2019, na wtorkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie #omawiano książkę Izabeli Krasińskiej pt. „Najlepsza przyjaciółka”.

Bohaterki – samotna Elwira i Asia partnerka Kuby, poznają się na kursie języka francuskiego. Przypadają sobie do gustu, spędzają razem wiele czasu, co wpływa negatywnie na związek Asi z Kubą. Elwira sprytnie manipuluje przyjaciółką.

Sądząc po okładce i tytule czytelnik spodziewał się powieści obyczajowej o przyjaciółkach. A tu zaskoczenie, zdaniem klubowiczek, na plus. Autorka nie ma tematów tabu, a przede wszystkim nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Szokujące wpisy z pamiętnika Elwiry nadają smaczku i napięcia lekturze, która zmienia się w kryminał. Czytający książkę z niecierpliwością oczekuje zakończenia. „Najlepsza przyjaciółka” wywarła na paniach mocne wrażenie.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 14 stycznia 2020 o godz. 15.30., a omawiana będzie książka A.Olejnik „Szczęście na wagę”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Wioletta Sęk PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)