Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2019

Wszystko zaczyna się w głowie i sercu. O podróżach z Martiną Zawadzką

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

„Świat jest jak książka, ci którzy nie podróżują czytają tylko # jedną stronę” – ta myśl św. Augustyna idealnie opisuje spotkanie z podróżniczką Martiną Zawadzką.

Swoją opowieść rozpoczęła od stwierdzenia, że wszystko zaczyna się w głowie i w sercu. W pewnym momencie, gdy wydawało jej się, że spełnia swoje kolejne wymarzone cele, pomyślała, że czegoś jej brakuje. Stało się to początkiem radykalnego przewartościowania dotychczasowego życia. Tak zaczęła się jej podróż życia.

Swoją przygodę rozpoczęła od Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znalazła się tam z koleżanka, która towarzyszyła jej w pierwszym etapie podróży. Następnie odwiedziła Filipiny i Indonezję, by stamtąd dotrzeć do Australii. Podjęła tam pracę zarobkową, żeby sfinansować dalszą podróż. Kolejnym etapem były Hawaje, Stany Zjednoczone i Meksyk. Cała wyprawa dookoła świata trwała sześć miesięcy.

Opowieściom pani Martiny towarzyszyły zdjęcia i filmiki z podróży. Ukazywały one wspaniałe krajobrazy, błękitne laguny, egzotyczne zwierzęta  tj. miś koala, żółwie czy kangury. Sporą atrakcją było również ukazanie miejscowych mieszkańców, ich życia, obrzędów czy nawet prób śpiewania polskich piosenek.

Po spotkaniu można było nabyć książkę podróżniczki „Dziewięć marzeń”, którą niebawem znajdzie się na półkach nakielskiej biblioteki.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)