Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2019

Wszystko zaczyna się w głowie i sercu. O podróżach z Martiną Zawadzką

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

„Świat jest jak książka, ci którzy nie podróżują czytają tylko # jedną stronę” – ta myśl św. Augustyna idealnie opisuje spotkanie z podróżniczką Martiną Zawadzką.

Swoją opowieść rozpoczęła od stwierdzenia, że wszystko zaczyna się w głowie i w sercu. W pewnym momencie, gdy wydawało jej się, że spełnia swoje kolejne wymarzone cele, pomyślała, że czegoś jej brakuje. Stało się to początkiem radykalnego przewartościowania dotychczasowego życia. Tak zaczęła się jej podróż życia.

Swoją przygodę rozpoczęła od Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znalazła się tam z koleżanka, która towarzyszyła jej w pierwszym etapie podróży. Następnie odwiedziła Filipiny i Indonezję, by stamtąd dotrzeć do Australii. Podjęła tam pracę zarobkową, żeby sfinansować dalszą podróż. Kolejnym etapem były Hawaje, Stany Zjednoczone i Meksyk. Cała wyprawa dookoła świata trwała sześć miesięcy.

Opowieściom pani Martiny towarzyszyły zdjęcia i filmiki z podróży. Ukazywały one wspaniałe krajobrazy, błękitne laguny, egzotyczne zwierzęta  tj. miś koala, żółwie czy kangury. Sporą atrakcją było również ukazanie miejscowych mieszkańców, ich życia, obrzędów czy nawet prób śpiewania polskich piosenek.

Po spotkaniu można było nabyć książkę podróżniczki „Dziewięć marzeń”, którą niebawem znajdzie się na półkach nakielskiej biblioteki.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)