Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

01 listopada 2017

Wszystkich Świętych. Wspominamy tych, którzy odeszli w ostatnim roku

Listopad kojarzy nam się ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym, z pamięcią o tych, # którzy poprzedzili nas do wieczności. To naszym bliskim, znajomym, przyjaciołom poświęcamy te jesienne dni. Dzisiaj wspominamy tych, których już z nami nie ma.

 ks. Marian Wróblewicz

 Ks. kanonik Marian Wróblewicz był emerytowanym kapłanem diecezji bydgoskiej, wieloletnim proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Nakle nad Notecią. Jego pierwszą placówką wikariuszowską była parafia św. Jana Apostoła w Mogilnie. Studiował prawo kanoniczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Zmarł 27 października 2016 roku w wieku 80 lat.

Śp. Stanisław Szurik 

W 1973 został członkiem Koła Łowieckiego Nr 117 "SOKÓŁ" w Mroczy. Wybrany do Zarządu pełnił funkcję skarbnika a od 1983 roku funkcję Prezesa. Za wybitne osiągnięcia na niwie łowieckiej został odznaczony brązowym, srebrnym i złotym Medalem Zasługi Łowieckiej. Zmarł 15 listopada 2016 roku. 

Śp. Witold Krall

Witold Krall był zdunem, pracował też w hucie szkła. Pracował społecznie w związku kombatantów, Czerwonym Krzyżu. Był członkiem Kujawsko-Pałuckiego Towarzystwa Kulturalnego. Za pracę społeczną i kulturalną, w tym napisanie kroniki Turu, wyróżniony został Medalem im. ks. Jana Kleina przez Szubińskie Towarzystwo Kulturalne. Współpracował z Muzeum Ziemi Szubińskiej. Swoje zbiory Witold Krall udostępnił na potrzeby realizowanej w Turze hutniczej izby tradycji. Zmarł 12 grudnia 2016 roku. 

Śp. ks. Lambert Mikołajczak  

Posługę kapłańską pełnił w Trzemesznie, Bydgoszczy oraz na terenie dekanatów Mrocza i Nakło. W 1970 został rektorem świątyni pomocniczej w Sicienku. W latach 1971 – 1995 był proboszczem parafii w Dąbrówce Nowej. Na emeryturę odszedł z parafii w Srebrnej Górze w 2002 roku. Ostatnie lata życia spędził w Nakle, jako rezydent parafii pw. św. Stanisława w Nakle. Zmarł 19 grudnia 2016 roku.

Śp. Leon Koszewa

13 lutego w wieku 66 lat odszedł dh. Leon Koszewa. Zmarły był czynnym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Drzewianowie od 12 października 1968 roku. Od roku 1972 nieprzerwanie pełni funkcję Naczelnika OSP Drzewianowo i kierował działaniami statutowymi jednostki. 

Śp. Marianna Michalska   

Przez wiele lat była członkiem zespołu śpiewaczego „Pałuki” działającego przy Gminnym Centrum Kultury i Biblioteki im. Klary Prillowej w Kcyni. Promowała folklor pałucki w wielu miastach Polski od Kazimierza Dolnego nad Wisłą, po Bydgoszcz oraz poza granicami kraju w Słowacji, we Włoszech i Niemczech. W 2006 roku wraz z zespołem odebrała nagrodę im. Oskara Kolberga „Za zasługi dla kultury ludowej” w Przysusze. Odeszła 30 marca 2017 roku przeżywszy 92 lata.

Śp. Agnieszka Tomczyk

Agnieszka Tomczyk była nauczycielką i wychowawcą w Szkole Podstawowej w Witosławiu. Przez niemal 18 lat swojej pracy w tej szkole wyuczyła kilka pokoleń dzieci. 3 kwietnia 2017 roku zmarła po chorobie. 

Śp. Sławomir Grobelny 

Od 1995 roku był prezesem LZS Victoria Kołaczkowo. W sporcie działał od wielu lat. Na początku był zawodnikiem, później prezesem klubu w Kołaczkowie. Od początku z zaangażowaniem dbał o funkcjonowanie klubu. Był inicjatorem wyjazdów na mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej do Warszawy. Organizował wyjazdy na mecze Zawiszy oraz na żużel. Zmarł 28 kwietnia 2017 roku. 

Śp. Zbigniew Sadowski

Z zamiłowania był rolnikiem, Członkiem Polskiego Związku Łowieckiego od blisko 20 lat. Myślistwo było jego ogromną pasją. Był działaczem społecznym. To członek Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią w latach 2002-2006. Udzielał się również w Radzie Parafialnej, Radzie Sołeckiej, Banku Spółdzielczym, Gminnej Spółdzielni w Nakle nad Notecią oraz w Kółku Rolniczym w Trzeciewnicy. Zmarł niespodziewanie 10 maja 2017 roku, przeżywszy 66 lat.  

Śp. Halina Erdmann  

Wraz z mężem Zenonem, patronem szubińskiego muzeum, działała w Związku Harcerstwa Polskiego. Pracowała w Wydziale Finansowym Starostwa Powiatowego w Szubinie, Urzędzie Miejskim w Szubinie i Domu Harcerza. Po śmierci męża współpracowała i wspierała działalność szubińskiego muzeum. W marcu 2017 r. wzięła udział w przygotowaniu materiału filmowego o swoim mężu, patronie muzeum. Odeszła na wieczną wartę w piątek, 23 czerwca 2017 roku.

Śp. Mirosław Hadrych

9 lipca 2017 roku zmarł mjr. rez. Mirosław Hadrych. Miał 60 lat. W latach 2000-2002 pełnił funkcję zastępcy burmistrza miasta i gminy w Nakle. W 2001 roku wstąpił do Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK w Nakle, którego później został wiceprezesem. Funkcję tą pełnił dwie kadencje tj. do roku 2012. Przed śmiercią pracował w Zakładzie Pracy Chronionej ZELAN Nakło.

Śp. Grzegorz Szymczak  

Miał 61 lat. Pracował w Szkole Podstawowej nr 2 od 1989 r. Był nauczycielem dyplomowanym, cenionym pedagogiem i wychowawcą. Za swoją pracę został nagrodzony Nagrodą Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, wielokrotnie uhonorowany Nagrodą Dyrektora Szkoły. Był aktywnym członkiem PCK i HDK, otrzymał Odznakę Honorową PCK II stopnia. Prowadził zajęcia dla studentów Uniwersytetu III wieku. 

Śp. Bogusław Wołowicz

10 lipca 2017 roku zmarł Bogusław Wołowicz. Miał 61 lat. Do roku 1988 pracował w Urzędzie Miasta i Gminy Mrocza. Od roku 1995 był pracownikiem Urzędu Gminy w Nakle, natomiast w roku 1998 pracował w Nakielskiej Miejskiej Strefie Usług Publicznych w Nakle. Ostatnim miejscem pracy zmarłego był Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, w którym najpierw w latach 1999-2001 pełnił funkcję p.o. a następnie zastępcy, a od 2001 roku do śmierci był Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Śp. Tadeusz Matczuk  

16 lipca 2017 roku zmarł sołtys Potulic i wieloletni radny Rady Miejskiej w Nakle - Tadeusz Matczuk. Angażował się w działalność sportową. Był zawodnikiem potulickiej Polonii, pełnił funkcję szkoleniowca drużyny Dąb Potulice, później zaangażował się w życie społeczne. Wybrany radnym Rady Miejskiej w Nakle przez trzy kadencje (2006-2010, 2011-2014, 2015-2018). Od 2011 roku pełnił także funkcję sołtysa Potulic.

Śp. ks. Roman Janka

Ksiądz Roman Janka urodził się w 1959 roku w Nakle nad Notecią. Po ukończeniu Technikum Gastronomicznego w Pile w 1978 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął w gnieźnieńskiej katedrze 2 czerwca 1984 roku z rąk kard. Józefa Glempa. Pracował w parafiach m.in. w Żerkowie, Nieżychowie, Bydgoszczy. Zmarł 24 sierpnia 2017 roku.

Śp. Marianna Guzek  

18 września 2017 roku w wieku 106 lat zmarła najstarsza mieszkanka gminy Mrocza - śp. Marianna Guzek. Urodziła się 22 lutego 1911 roku. Była mieszkanką Kosowa.

Oceń artykuł: 26 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • -3 (7)

    Xyz, w dniu 01-11-2017 15:55:38 napisał:

    [*]

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenie z pierwszej pomocy
49PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Budowa hal
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)