Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 stycznia 2020

Wspomnienie noworocznej gali. Tańca i śpiewu nie brakowało

fot. Zdzisław Sell, Małgorzata Obłój

fot. Zdzisław Sell, Małgorzata Obłój

X Koncert Noworoczny w Paterku przeszedł do historii. W tym roku # za sprawą szczecińskiego Teatru Broadway widzowie obejrzeli niezwykle barwne i dynamiczne widowisko, w którym królowała muzyka, taniec i śpiew.

30 artystów zapewniło zgromadzonym doskonałą muzyczną ucztę, a organizatorzy w czasie przerwy kawę i ciastko. W pierwszej części usłyszeliśmy przeboje amerykańskie takich artystów jak Marilyn Monroe, John Travolta czy Frank Sinatra. Druga część to przeboje polskie. Usłyszeliśmy między innymi takie przeboje jak: „Dziwny jest ten świat”, „Gdzie ci mężczyźni”, czy „Zimny drań”.

Założycielem i dyrektorem Teatru Broadway jest aktorka, wokalistka, reżyser i choreograf Małgorzata Obłój, która debiutowała w Teatrze Muzycznym w Gdyni. W swoim dorobku artystycznym posiada wiele ról dramatycznych i muzycznych, a także koncertów solowych. Współpracowała z najbardziej uznanymi twórcami polskiego teatru i kina.

Koncerty Noworoczne w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Paterku od lat cieszą się ogromnym powodzeniem. W tym roku ze względu na rozmach przedstawienia odbywał się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią pana Sławomira Napierały.

Koncert nie mógłby się odbyć, gdyby nie wielkie zaangażowanie pań: Anny Karolczak, Anny Lemantowicz, Marii Prymuli, dyrektor szkoły Aliny Sławkowskiej, Rady Rodziców, rodziców, strażaków z OSP w Paterku i pracowników obsługi szkoły. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy.

materiał: Zdzisław Sell

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)