Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Wspólne zabawa w szkolnej auli. Nie zabrakło świątecznych akcentów

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W poniedziałkowy ranek 9 grudnia 2019r. uczniowie o specjalnych potrzebach # edukacyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wspólnie bawili się w auli szkoły.

Spotkanie i zabawy poprowadziła Pani Patrycja ze Sali Zabaw „Kurnik” z Łochowa. Dzieci przy rytmach świątecznych piosenek bawiły się i z zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia. W miłej, radosnej atmosferze spędziły ze sobą czas. Uczestnicy zabaw otrzymali słodkie upominki.

Spotkanie to było również okazją do przekazania zabawek dla potrzebujących dzieci. W miesiącu grudniu w szkole przeprowadzona została akcja zbiórki zabawek. Każde dziecko mogło oddać zabawki, gry, książki, którymi się już nie bawi i podzielić z potrzebującymi rówieśnikami.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebrano kilkanaście worków pełnych zabawek, które zostały przekazane do zainteresowanych osób.

Uczniowie nakielskiej dwójki po raz kolejny okazali się wielką wrażliwością i otwartością na drugiego człowieka.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)