Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Wspólne zabawa w szkolnej auli. Nie zabrakło świątecznych akcentów

fot. Beata Witusińska

fot. Beata Witusińska

W poniedziałkowy ranek 9 grudnia 2019r. uczniowie o specjalnych potrzebach # edukacyjnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle wspólnie bawili się w auli szkoły.

Spotkanie i zabawy poprowadziła Pani Patrycja ze Sali Zabaw „Kurnik” z Łochowa. Dzieci przy rytmach świątecznych piosenek bawiły się i z zaangażowaniem wykonywały wszystkie polecenia. W miłej, radosnej atmosferze spędziły ze sobą czas. Uczestnicy zabaw otrzymali słodkie upominki.

Spotkanie to było również okazją do przekazania zabawek dla potrzebujących dzieci. W miesiącu grudniu w szkole przeprowadzona została akcja zbiórki zabawek. Każde dziecko mogło oddać zabawki, gry, książki, którymi się już nie bawi i podzielić z potrzebującymi rówieśnikami.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Zebrano kilkanaście worków pełnych zabawek, które zostały przekazane do zainteresowanych osób.

Uczniowie nakielskiej dwójki po raz kolejny okazali się wielką wrażliwością i otwartością na drugiego człowieka.

materiał: Beata Witusińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)