Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Wspólne odśpiewanie hymnu. Uczniowie wzięli udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

295 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego # Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią zaśpiewało hymn w ramach II. edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do hymnu”.

W wydarzeniu organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury bierze udział 300 szkół, w których kilkadziesiąt tysięcy dzieci zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. Konkurs rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca maja.

Zwycięzców poznamy w drugiej połowie czerwca. Przesłuchanie w Nakle odbyło się 9 maja w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Udział w nim wzięło jury w składzie: prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza oceniające wykonanie utworów.

Zgromadzonych przywitała Anna Maćkowska - dyrektor SP nr 2. Inicjatorką wydarzenia była tamtejsza nauczycielka muzyki - Sylwia Kozłowska, która także przygotowała dzieci do występu. Poza hymnem zaprezentowano Rotę oraz Marsz, marsz Polonia. Następnie wręczono pamiątkowe dyplomy.

Życzymy powodzenia w konkursie, bowiem jest o co walczyć - za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 20 000 zł, a najlepsza szkoła w województwie otrzyma kwotę 5 000 zł.

materiał: Karol Maliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 63 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)