Dziś mamy 3 czerwca 2020, środa, imieniny obchodzą:

10 maja 2019

Wspólne odśpiewanie hymnu. Uczniowie wzięli udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

295 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego # Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią zaśpiewało hymn w ramach II. edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do hymnu”.

W wydarzeniu organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury bierze udział 300 szkół, w których kilkadziesiąt tysięcy dzieci zaśpiewa Mazurka Dąbrowskiego i dwie inne, wybrane pieśni hymniczne. Konkurs rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do końca maja.

Zwycięzców poznamy w drugiej połowie czerwca. Przesłuchanie w Nakle odbyło się 9 maja w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Udział w nim wzięło jury w składzie: prof. nadzw. dr hab. Aleksandra Grucza-Rogalska oraz prof. dr hab. Roman Grucza oceniające wykonanie utworów.

Zgromadzonych przywitała Anna Maćkowska - dyrektor SP nr 2. Inicjatorką wydarzenia była tamtejsza nauczycielka muzyki - Sylwia Kozłowska, która także przygotowała dzieci do występu. Poza hymnem zaprezentowano Rotę oraz Marsz, marsz Polonia. Następnie wręczono pamiątkowe dyplomy.

Życzymy powodzenia w konkursie, bowiem jest o co walczyć - za zajęcie pierwszego miejsca przewidziano nagrodę w wysokości 20 000 zł, a najlepsza szkoła w województwie otrzyma kwotę 5 000 zł.

materiał: Karol Maliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 85 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)