Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
07 czerwca 2018

Wspaniała przygoda w skansenie. Przedszkolaki poznały ginące zawody

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z przedszkola „Donald” w Nakle nieustannie poszukują nowych wrażeń.

Tym razem 5- i 6-latki wybrały się do Skansenu Ginących Zawodów w Koronowie. Wizyta w tym miejscu okazała się niezwykłą lekcją historii. Przedszkolaki, odwiedzając warsztat powroźnika, przekonały się, w jaki sposób dawniej tworzono sznury, powrozy i knoty. W warsztacie garncarskim natomiast miały okazję obejrzeć pokaz toczenia na kole garncarskim. Każdy uczestnik warsztatów wrócił do domu z własnoręcznie wykonanym koszyczkiem z gliny. Poza zaplanowanymi zajęciami dzieci miały czas na swobodną zabawę oraz zjedzenie przepysznej kiełbaski upieczonej przy ognisku. Wizyta w tym miejscu okazała się wspaniałą przygodą, którą dzieci zapamiętają na długo.

materiał: Agnieszka Kamińska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)