Dziś mamy 23 stycznia 2019, środa, imieniny obchodzą:

07 czerwca 2018

Wspaniała przygoda w skansenie. Przedszkolaki poznały ginące zawody

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z przedszkola „Donald” w Nakle nieustannie poszukują nowych wrażeń.

Tym razem 5- i 6-latki wybrały się do Skansenu Ginących Zawodów w Koronowie. Wizyta w tym miejscu okazała się niezwykłą lekcją historii. Przedszkolaki, odwiedzając warsztat powroźnika, przekonały się, w jaki sposób dawniej tworzono sznury, powrozy i knoty. W warsztacie garncarskim natomiast miały okazję obejrzeć pokaz toczenia na kole garncarskim. Każdy uczestnik warsztatów wrócił do domu z własnoręcznie wykonanym koszyczkiem z gliny. Poza zaplanowanymi zajęciami dzieci miały czas na swobodną zabawę oraz zjedzenie przepysznej kiełbaski upieczonej przy ognisku. Wizyta w tym miejscu okazała się wspaniałą przygodą, którą dzieci zapamiętają na długo.

materiał: Agnieszka Kamińska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)