Dziś mamy 18 sierpnia 2018, sobota, imieniny obchodzą:
07 czerwca 2018

Wspaniała przygoda w skansenie. Przedszkolaki poznały ginące zawody

fot. powierzone

fot. powierzone

Dzieci z przedszkola „Donald” w Nakle nieustannie poszukują nowych wrażeń.

Tym razem 5- i 6-latki wybrały się do Skansenu Ginących Zawodów w Koronowie. Wizyta w tym miejscu okazała się niezwykłą lekcją historii. Przedszkolaki, odwiedzając warsztat powroźnika, przekonały się, w jaki sposób dawniej tworzono sznury, powrozy i knoty. W warsztacie garncarskim natomiast miały okazję obejrzeć pokaz toczenia na kole garncarskim. Każdy uczestnik warsztatów wrócił do domu z własnoręcznie wykonanym koszyczkiem z gliny. Poza zaplanowanymi zajęciami dzieci miały czas na swobodną zabawę oraz zjedzenie przepysznej kiełbaski upieczonej przy ognisku. Wizyta w tym miejscu okazała się wspaniałą przygodą, którą dzieci zapamiętają na długo.

materiał: Agnieszka Kamińska 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Rodzina 500+ i dobry start. Wpłynęło ponad 1,1 mln wniosków

Ponad 1,1 mln złożonych wniosków, w tym prawie 850 tys. o świadczenie dobry #start – to dotychczasowy bilans składania wniosków online o świadczenie Rodzina 500+ oraz dobry start.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Dziś Wielki Dzień Pszczół. Urząd Statystyczny przygotował infografikę

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji Główny Urząd Statystyczny #przygotował infografikę, z której możemy dowiedzieć się kilku informacji na temat pszczelarzy i produkcji miodu w Polsce.

(czytaj więcej)