Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
04 grudnia 2017

Womix nie powiększył swojego dorobku punktowego. "Mamy duży niedosyt"

W sobotę 2 grudnia WOMIX NTS Trójka Nakło rozegrał kolejny mecz w ramach II ligi #PZPS. Tym razem grali na wyjeździe z Treflem Lębork, wyjątkowo na treningowej hali Ergo Areny w Gdańsku. Niestety, nakielanie przegrali 3:1 i nie powiększyli swojego dorobku punktowego w tabeli.

Od początku I seta goście przejawiali większą inicjatywę w tym spotkaniu i zwyciężyli tego seta do 20. Niestety, w następnych trzech setach, to gospodarze byli lepsi pod każdym względem siatkarskiego rzemiosła i to oni wygrali całe spotkanie 3:1 i zainkasowali kolejne punkty do ligowej tabeli, natomiast NTS utrzymał się na piątej pozycji w tabeli.

Trener Kacper Zieliński po meczu powiedział: „Mecz zaczęliśmy dobrze, walczyliśmy, widać było zaangażowanie. Przeciwnicy popełniali w miarę dużo błędów i dzięki temu wygraliśmy seta. Od drugiego przeciwnik popełniał mniej błędów, grał dobrze w obronie i wykorzystywał swoje kontry. W kolejnych setach przeciwnik dokładał zagrywkę w odpowiednich momentach i dzięki temu wygrał cały mecz. Mimo że grali tam zawodnicy Plusligowi, w naszym odczuciu mecz był do wygrania, przez co mamy duży niedosyt. Mamy nadzieję, że uda odkuć się w najbliższym spotkaniu u siebie z Grudziądzem. Przy okazji chciałbym serdecznie pozdrowić naszych kibiców, którzy są z nami na dobre i na złe".

Trefl Lębork – Womix NTS Trójka Nakło 3:1(20:25, 25:15, 25:18, 25:21)

WOMIX: Kozłowski Wojtek (kpt), Wołowicz Mateusz, Dominik Zieliński, Marchenko Denys, Świtalski Maciej, Zieliński Piotr, Mateusz Kiersznicki (L) oraz Kurowski Patryk, Kuba Majewski, Baran Krzysztof i Waldemar Wnuk.

Inne wyniki w grupie:
KS Stal Grudziądz -SPS Dragon Dobre 3:1 (25:19, 19:25, 25:17, 25:21)
SMS Police - LUKS WILKI Wilczyn 0:3 (17:25, 14:25, 22:25)

UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg - GKS Stoczniowiec Gdańsk 1:3 (20:25, 25:18, 23:25, 23:25)

W sobotę 9 grudnia Womix NTS Trójka Nakło podejmie na własnym parkiecie dobrze znany Stal Grudziądz, który w tej kolejce wygrał 3:1 z Dragonem Dobre. Mecz rozpocznie się o 17:00 w ZS-P nr 3 w Nakle.