Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 lutego 2020

Wolontariusze z wizytą u chorych. Radość i łzy wzruszenia

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas SP nr 2 w Nakle nad Notecią udali się z programem do# Domu Pomocy Społecznej w Nakle.

„Chorzy – skarb Kościoła, a w cierpieniu najbliżej Chrystusa”
„Z okazji obchodzonego we wtorek Światowego Dnia Chorego, pragniemy Was zapewnić, że o Was pamiętamy, do Matki Najświętszej i Pana Jezusa prośby nasze o zdrowie składamy”.

Takie życzenia osobiście przekazali wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, którzy w piątek 14 lutego udali się z programem do Domu Pomocy Społecznej w Nakle. Spotkanie dzieci z chorymi odbyło się ramach ustanowionego przez Jana Pawła II, 13 maja 1992 roku, Światowego Dnia Chorego. W programie nie zabrakło hymnu napisanego na 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który dzieci zaśpiewały wraz z opiekunem, mieszkańcami i pracownikami domu. Program uświetniła bajka, która miała pokazać, jak bardzo jesteśmy sobie potrzebni, jak cierpiący potrzebują nas, ale jeszcze bardziej my ludzie zdrowi bardziej potrzebujemy ich, ludzi cierpiących. Były wiersze, życzenia muzyczne na fletach i wyśpiewane. Była też niespodzianka z okazji Dnia Świętego Walentego i dlatego dla wszystkich pięknych Pań na scenie wystąpił na samym końcu słynny tenor, najpopularniejszy gwiazdor scen operowych i operetkowych - Jan Kiepura, z piosenką „Brunetki, blondynki ja wszystkie was dziewczynki całować chcę…" Oklaski, radość i łzy wzruszenia to najlepsze podziękowanie dla dzieci za występ. Dzieci przygotowały również prezent dla mieszkańców domu - zebrały chusteczki nawilżane i inne potrzebne środki higieniczne dla chorych. Wykonały także własnoręcznie niespodzianki z gipsu. Oczywiście, jak zawsze nie zabrakło słodkich prezentów ze strony Domu Pomocy Społecznej.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Pani Dyrektor, która tak miło nas zawsze przyjmuje, ma zawsze czas i otwarte serce. Dziękujemy za wspaniałą atmosferę pracownikom i mieszkańcom DPS. Bardzo się cieszymy, że właśnie w tym dniu mogliśmy spotkać się kolejny raz z chorymi. Do zobaczenia.

Materiał: Katarzyna Dobosz

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)