Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Wojewódzki zjazd PSL. Mieszkańcy powiatu zjechali się do Brodnicy

fot. pow.

fot. pow.

Trwa kampania sprawozdawczo-wyborcza w# Polskim Stronnictwie Ludowym. Zgodnie ze statutem odbyły się już zjazdy gminne, w Wieszkach (Nakło), Szubinie, Szczepicach (Kcynia), Dębowie (Sadki) i Kaźmierzewie (Mrocza) oraz powiatowy w Sadkach.

Stronnictwo w powiecie liczy obecnie 160 członków. Ich 16 reprezentantów – delegatów uczestniczyło wczoraj, czyli w niedzielę 24 października 2021 r. w VI Wojewódzkim Zjeździe Delegatów Polskiego Stronnictwa Ludowego, który odbywał się w Brodnicy. Po uroczystej mszy św. w Kościele Farnym prawie 300 delegatów z całego województwa kujawsko-pomorskiego, w asyście orkiestry przeszło do Brodnickiego Domu Kultury, miejsca obrad. Gościem zjazdu był prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To właśnie on wraz z prezesem zarządu wojewódzkiego Zbigniewem Sosnowskim (wicemarszałkiem województwa), posłem Dariuszem Kurzawą i senatorem Ryszardem Boberem odznaczyli kilkadziesiąt osób Złotą Koniczynką i Medalami Wincentego Witosa. To ostatnie, najwyższe w Stronnictwie odznaczenie otrzymał m.in. Hilary Hek z organizacji nakielskiej. Następnie prezes Kosiniak-Kamysz wręczył legitymacje członkowskie m.in. Wiesławie Bembniście-Musiał z Występu. Zarząd Wojewódzki (a w nim Tomasz Miłowski i Waldemar Kaczmarek z powiatu nakielskiego) i komisja rewizyjna otrzymali absolutorium (skwitowanie). W tajnym głosowaniu prezesem wojewódzkim na kolejną kadencję został Zbigniew Sosnowski – 224 głosy (kontrkandydat kol. Wesołowski – 33 głosy). Wybrano nowy Zarząd Wojewódzki PSL, w którym znaleźli się m.in. prezes ZP PSL w Nakle Tomasz Miłowski oraz wiceprezes ZP PSL Anna Borkowska. Te dwie osoby oraz Adam Łoboda – nowy prezes Zarządu Gminnego PSL w Mroczy reprezentować będą powiat nakielski na Kongresie w Warszawie 4 grudnia br. Tam obecny prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz „powalczy” o przewodzenie Stronnictwu przez następną kadencję. W Brodnicy, po kilkudziesięciominutowym, kapitalnym wystąpieniu otrzymał oklaski na stojąco. Odpowiadał też na wiele pytań i „dał się sfotografować” z wszystkimi, którzy tego zapragnęli.

Materiał: Tomasz Miłowski - ZP PSL w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 103

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)