Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
04 października 2017

Wojewoda obecny na posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego

fot. MM

fot. MM

W sali konferencyjnej Przystani Powiat Nakielski zorganizowano posiedzenie Powiatowego #Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Nakle nad Notecią.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bydgoszczy – Zbigniew Sulik, starosta nakielski oraz burmistrzowie gmin z powiatu nakielskiego.

Spotkanie rozpoczął przewodniczący Tomasz Miłowski. Na samym wstępie przedstawiono informację o stratach materialnych powstałych w wyniku nawałnicy, która przeszła przez nasz teren w nocy z 11 na 12 sierpnia. Następnie przedstawiciele samorządów gminnych zostali zapoznani z zasadami podziału materiałów budowlanych, które firmy z całego kraju zadeklarowały przekazać poszkodowanym mieszkańcom powiatu w darowiźnie. W ubiegłym miesiącu ustalono tak zwany klucz podziału materiałów budowlanych, według którego poszczególne gminy otrzymają taką oto ilość wspomnianych materiałów:

Gmina Szubin – 33%
Gmina Nakło nad Notecią – 31%
Gmina Mrocza - 20%
Gmina Kcynia – 13%
Gmina Sadki – 3%

Wojewoda poinformował także o problemach związanych z pozyskaniem wykonawców na roboty budowlane. Wspomniał o dotychczasowych zaangażowanych środkach finansowych, które zostały przekazane na pomoc dla poszkodowanych. Zachęcał również administrację samorządową do stosowania przyspieszonych i uproszczonych procedur.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  poszkodowany, w dniu 04-10-2017 15:03:41 napisał:

  Materiały budowlane...super, a jakie? Coś na pokrycie dachów mam nadzieję.

  odpowiedz

  • 0 (14)

  Poszkodowany, w dniu 04-10-2017 22:56:14 napisał:

  Ciekawe czy w tym roku dadzą? Więcej gadają, nic nie robią, już robi się coraz chłodniej a zima coraz bliżej. Ciekawe jaka byłaby reakcja gdyby np. jakiemuś burmistrzowi zdmuchneło dach? (Oczywiście nikomu tego nie życzę)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 3 (9)

  cdr, w dniu 05-10-2017 17:04:36 napisał:

  Panowie kolejny raz udowadniają, ze polskie państwo bynajmniej na poziomie samorządu istnieje teoretycznie. Coś a la republika bananowa. Dużo spotkań tęgich głów, setki uzgodnień, tysiące wymienionych zdań, kilkaset tysięcy kosztów dla urzędników uzgadniających a korzyści mierne. Porażka państwa i zwycięstwo socjalizmu, który podobno upadł.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Meble młodzieżowe i dziecięce
SALON - ASPEN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Elewacje
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)