Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2022

Woda zdatna do kąpieli. Sanepid skontrolował kąpielisko

fot. pow.

fot. pow.

W powiecie nakielskim znajduje się tylko jedno czynne kąpielisko#. Sanepid ma obowiązek badać w nim wodę. W trakcie sezonu takie badanie wykonywane jest cztery razy.

Wąsosz to jedyne w powiecie strzeżone i badane przez sanepid kąpielisko. Nakielska stacja sanitarno-epidemiologiczna zbadała już wodę w tamtejszym jeziorze dwa razy. Pierwszy raz przed samym rozpoczęciem sezonu, a drugi raz 11 lipca. Jak przekazał Piotr Nyderek z nakielskiego sanepidu, badanie pobranych próbek wody wykazało jej przydatność do kąpieli. Następne badania wody odbędą się na początku i na końca sierpnia. – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nakle nad Notecią informuje, że dane dotyczące wszystkich czynnych kąpielisk na terenie kraju dostępne są w serwisie kąpieliskowym, pod adresem https://sk.gis.gov.pl/ – przypomina Piotr Nyderek. Nie zawsze tak było. Na przykład w lipcu, dwa lata temu, kąpielisko musiało być zamknięte, ponieważ badania wody wykazały jej niezdatność do kąpieli. Kąpielisko zostało wówczas zamknięte. W tym roku woda w jeziorze jest czysta, z czego zresztą Wąsosz słynie w regionie. Pogoda sprzyja, zatem chętni mogą bez obaw zażywać kąpieli pod okiem ratowników.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (8)

  Iras, w dniu 06-08-2022 11:42:12 napisał:

  Przestałem tam z rodziną jeździć po tym jak z miesiąc temu brązowy klocek pływał wśród kapiących.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  gari, w dniu 06-08-2022 20:13:25 napisał:

  ta woda tam śmierdzi

  odpowiedz

  • 3 (3)

  sciema, w dniu 06-08-2022 21:59:29 napisał:

  Wąsocz słynie z czystej wody?że co?

  odpowiedz

  • 3 (3)

  Obywatel , w dniu 07-08-2022 10:10:28 napisał:

  A ten brązowy klocek jeszcze pływa po jeziorze? Dziwne że Sanepid nie wykrył pałeczek koli.

  odpowiedz

  • 0 (4)

  Ja, w dniu 07-08-2022 12:09:44 napisał:

  Irek masz racje ja przestałem się myć nawet w zlewie i pod prysznicem bo kiedyś otwierając kran leciała żolta woda myślałem że to stara rosół poscila z kranu a to były jakieś syfy A tak na poważnie jesteś pusty jsk bęben rolingstonsow po trawie na boso też nie chodzisz bo piesek siuru zrobił Założę się że nie jeden się wysikał przy tobie w jeziorku A ty nurkując nabrałeś wodę w usta i co dobre było?Pewnie tak bo nie zgłosiłeś tego nigdzie W Trzeboniu gość krowy do jeziora wprowadzał nie raz się zesrało stworzenie i co?I wszyscy żyją

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ramki urodzinowe
39,90PLN
Wypalenie zawodowe jako przyczyna występowania wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Budowa hal
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)