Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 października 2019

Włamał się na stację paliw, ale nie tylko

Zarzuty sześciu włamań, kradzieży przewodu czynnej linii telekomunikacyjnej oraz prowadzenia# pojazdu mimo cofniętych przez sąd uprawnień usłyszał zatrzymany, przez koronowskich policjantów, 26-latek. Mężczyzna został zatrzymany tuż po włamaniu na stację paliw. Skradziony łup policjanci odzyskali i przekazali właścicielowi.

W minioną środę (16.10.2019) o godzinie 4.20 dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o włamaniu do budynku stacji paliw znajdującej się na terenie gminy. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Okazało się, że sprawca pod osłoną nocy wyłamał drzwi do magazynu nieczynnej o tej porze stacji i wszedł do środka, skąd ukradł pieniądze, ponad 30 pakietów papierosów różnych marek oraz inne artykuły, po czym zaczął uciekać z miejsca zdarzenia. Udaremnili mu to policjanci, którzy w tym momencie dojeżdżali pod wskazany adres. Widząc uciekającego mężczyznę w kominiarce natychmiast pobiegli za nim i po krótkim pościgu go zatrzymali. Jak się chwilę później okazało 26-latek zdążył wcześniej wyrzucić fanty do przydrożnego rowu. Policjanci je tam znaleźli i zabezpieczyli. Łączna wartość strat została oszacowana na kilkanaście tysięcy złotych. Mienie zostało w całości odzyskane i trafiło do właściciela. W zatrzymaniu „włamywacza” bardzo pomocni okazali się świadkowie zdarzenia, którzy próbowali uniemożliwić mu ucieczkę do czasu przyjazdu funkcjonariuszy. 26-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że mężczyzna może mieć znacznie więcej czynów na swoim koncie. Zgromadzony przez kryminalnych z Koronowa materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyźnie łącznie osiem zarzutów. Sześć dotyczyło włamań: do wspomnianej stacji paliw, garażu na terenie gminy Koronowo oraz trzech pomieszczeń gospodarczych na terenie posesji znajdujących się w gminie Sicienko. Do tego udowodniono mu kradzież przewodu czynnej linii telekomunikacyjnej oraz prowadzenie samochodu mimo cofniętych przez sąd uprawnień do jego prowadzenia. Ten ostatni zarzut związany jest z włamaniem na stację paliw. Okazało się, że mężczyzna na miejsce przestępstwa przyjechał autem i pozostawił je na poboczu pobliskiej drogi.

26-letniemu mieszkańcowi gminy Koronowo za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Materiał: Lidia Kowalska

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    .s, w dniu 22-10-2019 14:46:26 napisał:

    Lewy

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Nadanie modnej linii
Baterie
od 0,90PLN
Meble łazienkowe
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Kwasy...
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)