Dziś mamy 26 maja 2017, piątek, imieniny obchodzą:
12 maja 2017

Wizyta w straży pożarnej. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań

fot. pow.

fot. pow.

10.05 br. Grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD # odwiedziła Komendę Straży Pożarnej w Nakle. Przedszkolaków bardzo miło przywitał młodszy brygadier pan Marcin Jędrzyński, który oprowadził ich po remizie strażackiej i wprowadził w tajniki pracy strażaka.

Pan Marcin opowiedział dzieciom jak krok po kroku przebiega akcja ratownicza od momentu otrzymaniu wiadomości o zdarzeniu do wyjazdu jednostki. Dzieci mogły przymierzyć hełmy, maski i inne elementy bojowego ubrania strażackiego. Atrakcją była także możliwość obejrzenia wnętrza wozów strażackich, amfibii, łodzi ratunkowej oraz obsługa armatki wodnej. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły na oblewanie się wodą.

Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, a pan Marcin chętnie na nie odpowiadał.

5-latki podziękowały mu za poświęcony czas wręczając samodzielnie przygotowany obrazek wozu strażackiego. Pełni wrażeń wrócili do przedszkola. Po takiej wizycie nie jeden z chłopców marzy teraz o ty by w przyszłości być strażakiem.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)