Dziś mamy 23 listopada 2017, czwartek, imieniny obchodzą:
12 maja 2017

Wizyta w straży pożarnej. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań

fot. pow.

fot. pow.

10.05 br. Grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD # odwiedziła Komendę Straży Pożarnej w Nakle. Przedszkolaków bardzo miło przywitał młodszy brygadier pan Marcin Jędrzyński, który oprowadził ich po remizie strażackiej i wprowadził w tajniki pracy strażaka.

Pan Marcin opowiedział dzieciom jak krok po kroku przebiega akcja ratownicza od momentu otrzymaniu wiadomości o zdarzeniu do wyjazdu jednostki. Dzieci mogły przymierzyć hełmy, maski i inne elementy bojowego ubrania strażackiego. Atrakcją była także możliwość obejrzenia wnętrza wozów strażackich, amfibii, łodzi ratunkowej oraz obsługa armatki wodnej. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły na oblewanie się wodą.

Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, a pan Marcin chętnie na nie odpowiadał.

5-latki podziękowały mu za poświęcony czas wręczając samodzielnie przygotowany obrazek wozu strażackiego. Pełni wrażeń wrócili do przedszkola. Po takiej wizycie nie jeden z chłopców marzy teraz o ty by w przyszłości być strażakiem.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Dziś Światowy Dzień Rzucania Palenia. Świętujecie? (sonda)

Co roku w trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień #Rzucania Palenia. Tego dnia wszyscy palacze zachęcani są do podjęcia próby, przynajmniej na jeden dzień, zaprzestania palenia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)