Dziś mamy 24 lutego 2018, sobota, imieniny obchodzą:
12 maja 2017

Wizyta w straży pożarnej. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań

fot. pow.

fot. pow.

10.05 br. Grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD # odwiedziła Komendę Straży Pożarnej w Nakle. Przedszkolaków bardzo miło przywitał młodszy brygadier pan Marcin Jędrzyński, który oprowadził ich po remizie strażackiej i wprowadził w tajniki pracy strażaka.

Pan Marcin opowiedział dzieciom jak krok po kroku przebiega akcja ratownicza od momentu otrzymaniu wiadomości o zdarzeniu do wyjazdu jednostki. Dzieci mogły przymierzyć hełmy, maski i inne elementy bojowego ubrania strażackiego. Atrakcją była także możliwość obejrzenia wnętrza wozów strażackich, amfibii, łodzi ratunkowej oraz obsługa armatki wodnej. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły na oblewanie się wodą.

Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, a pan Marcin chętnie na nie odpowiadał.

5-latki podziękowały mu za poświęcony czas wręczając samodzielnie przygotowany obrazek wozu strażackiego. Pełni wrażeń wrócili do przedszkola. Po takiej wizycie nie jeden z chłopców marzy teraz o ty by w przyszłości być strażakiem.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)