Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
12 maja 2017

Wizyta w straży pożarnej. Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań

fot. pow.

fot. pow.

10.05 br. Grupa 5-latków z Przedszkola Niepublicznego DONALD # odwiedziła Komendę Straży Pożarnej w Nakle. Przedszkolaków bardzo miło przywitał młodszy brygadier pan Marcin Jędrzyński, który oprowadził ich po remizie strażackiej i wprowadził w tajniki pracy strażaka.

Pan Marcin opowiedział dzieciom jak krok po kroku przebiega akcja ratownicza od momentu otrzymaniu wiadomości o zdarzeniu do wyjazdu jednostki. Dzieci mogły przymierzyć hełmy, maski i inne elementy bojowego ubrania strażackiego. Atrakcją była także możliwość obejrzenia wnętrza wozów strażackich, amfibii, łodzi ratunkowej oraz obsługa armatki wodnej. Niestety warunki pogodowe nie pozwoliły na oblewanie się wodą.

Przedszkolaki zadawały mnóstwo pytań, a pan Marcin chętnie na nie odpowiadał.

5-latki podziękowały mu za poświęcony czas wręczając samodzielnie przygotowany obrazek wozu strażackiego. Pełni wrażeń wrócili do przedszkola. Po takiej wizycie nie jeden z chłopców marzy teraz o ty by w przyszłości być strażakiem.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)