Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Wizyta w komendzie. Odważniejsi chętnie siadali za kierownicą radiowozu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Dzieci z przedszkola Tęczowe Wzgórze bacznie przyglądały się pracy nakielskich #mundurowych i z zaciekawieniem oglądały pomieszczenia komendy. Przewodnikami maluchów byli policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

14 listopada w nakielskiej komendzie gościły dzieci z przedszkola Tęczowe Wzgórze z Nakła. Opiekę nad maluchami podczas wycieczki po jednostce sprawowali policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch.

Na początek przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca oficera dyżurnego jednostki. Miały okazję posłuchać w jaki sposób policjanci pełniący służbę na terenie miasta porozumiewają się z dyżurnym, a także dowiedzieć się jakie zgłoszenia najczęściej wpływają na stanowisko kierowania. Policjanci opowiedzieli też na czym polega praca policjanta w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Następnie dzieci przeszły na plac jednostki gdzie obejrzały policyjne radiowozy. Odważniejsi chętnie siadali za kierownicą oznakowanego radiowozu, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy mundurowy.

Przedszkolaki poznały także przewodnika policyjnego czworonoga i jego podopiecznego. St. asp. Łukasz Król opowiedział o swojej pracy, ale też zaprezentował umiejętności swojego pupila, przestrzegając jednocześnie, aby dzieci nigdy nie bawiły się z obcymi zwierzętami.

Po zwiedzaniu pomieszczeń biurowych, w których pracują policjanci przyszedł czas na lekcję. Podczas krótkiej pogadanki profilaktycznej mł. asp. Wrzeszcz przypominała dzieciom zasady ruchu pieszych i wspólnie z nimi ćwiczyła przepisy na miasteczku ruchu drogowego.

Na pamiątkę wizyty w komendzie dzieci otrzymały kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    nikuś, w dniu 17-11-2019 07:18:15 napisał:

    Dobrze, że macie taką milutką Zosie i ma kto dzieci edukować!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Blacharstwo
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Gimnastyka korekcyjna
Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Budowa hal
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)