Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

16 listopada 2019

Wizyta w komendzie. Odważniejsi chętnie siadali za kierownicą radiowozu

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Dzieci z przedszkola Tęczowe Wzgórze bacznie przyglądały się pracy nakielskich #mundurowych i z zaciekawieniem oglądały pomieszczenia komendy. Przewodnikami maluchów byli policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii.

14 listopada w nakielskiej komendzie gościły dzieci z przedszkola Tęczowe Wzgórze z Nakła. Opiekę nad maluchami podczas wycieczki po jednostce sprawowali policjanci z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch.

Na początek przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca oficera dyżurnego jednostki. Miały okazję posłuchać w jaki sposób policjanci pełniący służbę na terenie miasta porozumiewają się z dyżurnym, a także dowiedzieć się jakie zgłoszenia najczęściej wpływają na stanowisko kierowania. Policjanci opowiedzieli też na czym polega praca policjanta w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Następnie dzieci przeszły na plac jednostki gdzie obejrzały policyjne radiowozy. Odważniejsi chętnie siadali za kierownicą oznakowanego radiowozu, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy mundurowy.

Przedszkolaki poznały także przewodnika policyjnego czworonoga i jego podopiecznego. St. asp. Łukasz Król opowiedział o swojej pracy, ale też zaprezentował umiejętności swojego pupila, przestrzegając jednocześnie, aby dzieci nigdy nie bawiły się z obcymi zwierzętami.

Po zwiedzaniu pomieszczeń biurowych, w których pracują policjanci przyszedł czas na lekcję. Podczas krótkiej pogadanki profilaktycznej mł. asp. Wrzeszcz przypominała dzieciom zasady ruchu pieszych i wspólnie z nimi ćwiczyła przepisy na miasteczku ruchu drogowego.

Na pamiątkę wizyty w komendzie dzieci otrzymały kolorowanki ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    nikuś, w dniu 17-11-2019 07:18:15 napisał:

    Dobrze, że macie taką milutką Zosie i ma kto dzieci edukować!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Masaż gorącymi kamieniami
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)