Dziś mamy 22 września 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 czerwca 2019

Wizyta w bibliotece. Tematem spotkania była zabawa kolorami

fot. pow.

fot. pow.

W słoneczne wtorkowe przedpołudnie 18 czerwca 2019 r. bibliotekę w # Ślesinie odwiedziły „Słoneczka” z tutejszego przedszkola.

Tematem spotkania była zabawa kolorami, a celem  - rozwijanie ruchowej i plastycznej inwencji twórczej dziecka. Na początku przedszkolaki wysłuchały utworu pt „Kolorowe kredki” i opowiadały o czym była piosenka oraz co namalowały kolorowe kredki.

Następnie „Słoneczka” wysłuchały „Bajki o zaginionej kredce” i wcielając się w małych artystów wykonały rysunek, tak jak Kuba – bohater poznanej bajki.

Podczas wizyty przedszkolaków nie zabrakło również zabaw integracyjnych z chustą animacyjną oraz kolorowymi podkładkami. O tym, że „Słoneczka” bardzo dobrze znają kolory świadczyły prawidłowe odpowiedzi na kolorowe zagadki.

To było ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. „Słoneczka” pożegnały panią bibliotekarkę zapewniając, że we wrześniu ponownie odwiedzą bibliotekę.

materiał: Wioletta Sęk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)