Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
14 kwietnia 2018

Wizyta w Grudziądzu i Gniewie. Dużą atrakcją było nocne zwiedzanie zamku

fot. ZS-P 4 Nakło

fot. ZS-P 4 Nakło

W dniach 9 -10 kwietnia 2018 r. uczniowie Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Nakle #nad Notecią uczestniczyli w wycieczce do Grudziądza i Gniewu w ramach projektu „Śladami przeszłości”.

Młodzież poznała historię zamków krzyżackich w Grudziądzu i Gniewie, uczestniczyła w żywych lekcjach historii pt. „Husaria chluba oręża polskiego – pokaz konny”, „Wędrówka po warsztatach dawnych rzemieślników”.

Wyjątkową atrakcją okazało się nocne zwiedzanie zamku z lampionami oraz Turniej rycerski, w którym uczestniczyli wszyscy uczniowie, wcielając się w rolę średniowiecznych rycerzy. Każdy z uczestników doświadczył średniowiecznych atrakcji, takich jak strzelanie z łuku i kuszy do smoka czy władanie mieczem.

W wycieczce brali udział uczniowie klas gimnazjalnych II c, III b, III d i III e. Wyjazd zorganizowała nauczycielka historii p. Beata Taczyńska- Milczarek, a opiekę nad uczniami sprawowały p. Ewa Mróz i p. Romana Kłonczyńska.

Materiał: Beata Taczyńska – Milczarek

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)