Dziś mamy 24 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

12 lipca 2018

Wizyta studyjna w potulickim Zakładzie Karnym. Tematem była resocjalizacja skazanych

fot. kpt. J. Nurkiewicz

fot. kpt. J. Nurkiewicz

11 lipca 2018 roku z inicjatywy Pełnomocnika Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych Aleksandry # Poeplau w Zakładzie Karnym w Potulicach odbyła się wizyta studyjna Kujawsko-Pomorskiej Terenowej Rady ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym.

Zadania Rady

Kujawsko-Pomorska Terenowa Rada Terenowa do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego została powołana Zarządzeniem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w 2016 roku.

Rada obejmuje swoją działalnością obszar właściwości sądów okręgowych w Bydgoszczy, Toruniu i we Włocławku. W skład rady wchodzą przedstawiciele sądów, prokuratur, wojewody kujawsko-pomorskiego, policji, służby więziennej, wojewódzkiego sztabu wojskowego, wojewódzkiego urzędu pracy oraz innych instytucji, w których kompetencji jest pomoc w społecznej readaptacji skazanych.

Głównym zadaniem Kujawsko-Pomorskiej Terenowa Rada ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym jest koordynowanie współdziałania organów państwowych i przedstawicieli społeczeństwa w zapobieganiu przestępczości.

Wizyta gości

W związku z niniejszą wizytą naszą jednostkę odwiedził Mikołaj Bogdanowicz Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Przewodniczący Rady, Mieczysław Oliwa Prezes Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, Aleksandra Poeplau pełnomocnik Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych oraz pozostali członkowie prezydium Kujawsko-Pomorskiej Terenowej Rady ds. Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym. Wśród zgromadzonych gości był także płk Jacek Gościak Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy wraz ze specjalistami Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej.

Prowadzone oddziaływania

Przybyli goście po przywitaniu przez Dyrektora Zakładu Karnego w Potulicach płk. Jarosława Nurkiewicza, obejrzeli tutejszą jednostkę penitencjarną, w tym m. in. halę produkcyjną kontrahenta zewnętrznego Hjort Knudsen Polen, oddział terapeutyczny dla skazanych z niepsychotycznymi zaburzeniami psychicznymi, oddział terapeutyczny dla skazanych uzależnionych od alkoholu oraz szkołę. Następnie zaprezentowano gościom i omówiono prowadzone wobec skazanych oddziaływania resocjalizacyjne służące ich readaptacji społecznej.

Wyrażamy nadzieję na dalszą owocną współpracę w obszarze wspierania społecznej readaptacji osadzonych.

 materiał: szer. M. Stasińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)