Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Wizyta ratownika medycznego. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu

fot. Niepubliczne przedszkole Słoneczko w Nakle

fot. Niepubliczne przedszkole Słoneczko w Nakle

W ramach innowacji pedagogicznej „Zawodowy Zawrót Głowy” dnia 14.11.2019 r. w #grupie Promyczków i Biedronek z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko w Nakle gościł ratownik medyczny - Pan Jacek.

Celem spotkania było zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu ratownika medycznego oraz przygotowaniem przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w czasie wypadku i w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Jacek pokazał dzieciom jak wygląda strój ratownika oraz niezbędne narzędzia w pracy. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym jeżdżą służby ratunkowe. Podczas spotkania dzieci miały okazję zwiedzić karetkę pogotowia co sprawiło wielką radość i zaciekawienie. Ponadto przedszkolaki utrwaliły sobie znane już im wcześniej numery alarmowe służb ratowniczych. Dzieci bardzo chętnie opowiadały o swoich doświadczeniach, przykrych zdarzeniach i o pomocy jaka została im udzielona.

Na koniec spotkania, w nagrodę za aktywne uczestnictwo, każdy przedszkolak otrzymał upominek od pana ratownika. Naszemu Gościowi – Panu Jackowi serdecznie jeszcze raz dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i interesujące spotkanie.

Materiał: Aleksandra Morszczynin, Niepubliczne przedszkole Słoneczko w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)