Dziś mamy 23 marca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
09 marca 2018

Wizyta holenderskiej delegacji dobiegła końca. Goście bliżej poznali powiat nakielski

fot. powierzone

fot. powierzone

W terminie od 03.03. 2018 do 06.03.2018 na terenie Powiatu Nakielskiego gościła delegacja z # holenderskiego miasta Hellevoetsluis z Panią Burmistrz Milène Junius na czele.

Pani burmistrz towarzyszyły jeszcze dwie osoby – Pani Veronique Stern – pracownik urzędu miasta, zajmująca się komunikacją społeczną i turystyką oraz Pan Jan Simon van der Linde, który zajmuje się partnerskimi projektami realizowanymi przez holenderską szkołę PENTA collage w Hellevoetsluis i I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

W pierwszym dniu swego pobytu delegacja spędziła miło czas podczas zwiedzania najbliższego regionu. Zwiedziła wraz z przewodnikiem Toruń, a następnie przespacerowała się ze Starostą Nakielskim – Tomaszem Miłowskim po centrum Bydgoszczy.

Kolejny dzień, tj. 5 marca 2018 roku minął na zwiedzaniu Powiatu Nakielskiego. Początek zwiedzania miał miejsce w budynku Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią, gdzie delegacja spotkała się z włodarzami, a następnie zapoznała się ze specyfiką pracy w urzędzie.

Następnym punktem objazdu były odwiedziny w firmie transportowej - HSF Logistics w Szubinie, której właścicielem jest Holender – Pan Gerard Reijers. Pan Reijers wraz ze swym pracownikiem oprowadził całą delegację po firmie zapoznając jednocześnie wszystkich gości ze specyfiką i historią powstania jego firmy.

Dużym entuzjazmem ze strony delegacji holenderskiej cieszyła się także wizyta w Muzeum Przyrodniczo – Łowieckim w Turzynie. Właściciel – Pan Andrzej Morawski osobiście oprowadził wszystkich po muzeum i pozostałych zabudowaniach, a także opowiedział nieco o historii tego urokliwego miejsca.

Delegacja holenderska zobaczyła także park przemysłowy oraz „Białą Szkołę” w Paterku, gdzie w najbliższym czasie rozpoczną się prace inwestycyjne.

Podczas całego dnia delegacji holenderskiej Towarzyszył Pan Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, a także pracownicy Referatu Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią – Dawid Konwiński – Kierownik referatu oraz Jolanta Otto – pracownik referatu. Podczas całego pobytu tłumaczeniami zajęła się nauczycielka j. angielskiego z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią – Pani Anita Krzyżanowska oraz Pan Gerard Reijers.

Ostatniego dnia pobytu, tj. 06.03.2018 r. delegacja odwiedziła partnerską szkołę – I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią, gdzie omówione zostały sprawy kolejnych wspólnych projektów szkolnych.

materiał: Jolanta Otto

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 8

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)