Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

20 lipca 2022

Wizyta bibliotekarki w przedszkolu. Dzieci wysłuchały bajki

fot. powierzone

fot. powierzone

W ubiegłym tygodniu bibliotekarka z Biblioteki Dziecięcej udała się do # Przedszkola Katolickiego w Nakle nad Notecią.

 W związku z tematem zajęć „Pisarze Świata – Dania”, dzieci wysłuchały baśni Hansa Christiana Andersena pod tytułem „Calineczka”. Po przeczytaniu bajki, przedszkolaki chętnie odpowiadały na zadawane pytania.

Wykorzystując piękną pogodę, wykonały na świeżym powietrzu zadanie plastyczne, dotyczące Calineczki. Na zakończenie otrzymały słodkości, a bibliotekarka, pięknego kwiatka. To było miłe spotkanie.

 
materiał: Anna Splitt/ PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)