Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Wierni modlili się do św. Rocha. Figura odwiedziła kilka miejscowości

fot. ML

fot. ML

Wczoraj rozpoczęto triduum obchodów związanych# ze wspomnieniem św. Rocha. Z tego powodu, księża i wierni z parafii pw. Św. Wawrzyńca w Nakle, 16 sierpnia przeszli szlakiem łączącym miejsca, gdzie przed dwoma laty duchowni udzielili błogosławieństwa najświętszym sakramentem i poprosili Boga o ochronę przed chorobą.

Dwa lata temu, księża z nakielskiej fary pojechali do miejscowości należących do tej parafii, aby pobłogosławić i modlić się o opiekę nad zamieszkującymi te tereny ludźmi. Z tej okazji w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nakle została wyeksponowana figura św. Rocha, patrona chorych, umierających i zmarłych.

Wczoraj,16 sierpnia zorganizowano przejazd z figurą do miejsc, gdzie wcześniej były udzielane błogosławieństwa. Figura zawitała w parku nieopodal nakielskiego szpitala, na Bielawach, w Lubaszczu nieopodal szkoły podstawowej i Olszewce, na terenie miejscowego kościoła. W każdym z odwiedzonych miejsc miejscowi wznosili modły do św. Rocha o jego wstawiennictwo. Cała inicjatywa odbyła się po wieczornej eucharystii, a przewodził jej ks. Proboszcz Michał Adamczyk.

Aktualnie figura św. Rocha wróciła na swoje stare miejsce do bocznej nawy w nakielskiej farze.

 

Oceń artykuł: 9 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)