Dziś mamy 2 grudnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

25 października 2020

Wielkie serca uczniów. Szkolna akcja zbierania długopisów

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

W niedzielę, 18 października 2020 roku rozpoczęły się obchody #Tygodnia Misyjnego. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, zaprosili wszystkich uczniów do włączenia się w akcję misyjną – „Długopis dla kolegi z misji”.

Celem tej akcji było zachęcenie wszystkich do zaangażowania się w pomoc krajom biedniejszym i z większymi potrzebami niż nasze. Zapraszając do współpracy, Księża Werbiści z Pieniężna pisali: „obecna sytuacja wielokrotnie pokazała, jak dobre serca mają ludzie i jak bardzo potrafimy dzielić się tym, co posiadamy. Małymi krokami, gdy każdy da coś od siebie, jesteśmy w stanie znowu zapełnić kontener i wysłać go do Togo. Potrzebujemy Waszej pomocy, otwartości, współpracy i chęci. Każdy z nas w swoim gronie może dokonać małej zbiórki”. Społeczność SP2 kolejny raz, pomimo obecnej sytuacji pokazała, jak wielkie posiada serca i jak potrafi dzielić się z bliźnim. Na nasze zaproszenie odpowiedziało mnóstwo uczniów. Po tygodniu zbiórki zebraliśmy 703 sztuki długopisów, które uczniowie przynosili na lekcje swoim katechetom.

W imieniu Szkolnego Koła Caritas serdecznie dziękuję tym Rodzicom i dzieciom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przyłączyli się do akcji charytatywnej. DZIĘKUJEMY!

Materiał: Katarzyna Dobosz - opiekun SKC i organizator akcji szkolnej

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)