Dziś mamy 24 maja 2019, piątek, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2019

Wielkanocne tradycje w "Donaldzie". Dzieci odwiedził zajączek

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Okres poprzedzający Święta Wielkanocne upłynął w # Przedszkolu DONALD w bardzo radosnej atmosferze.

Nauczycielki wraz z przedszkolakami zadbały o wiosenno-świąteczny wystrój przedszkola. W salach pojawiły się „zielone ogródki” pełne kwitnących kwiatów w doniczkach oraz pierwsze nowalijki wyhodowane przez dzieci na zajęciach tj. szczypiorek, rzeżucha, pietruszka, fasola.

Z okazji Świąt Wielkanocnych dwie najstarsze grupy zaprosiły rodziców ,którzy obejrzeli przedstawienia przygotowane przez przedszkolaków oraz ich opiekunki. Dzieci 5-letnie przygotowały znaną wszystkim bajkę „ Brzydkie kaczątko” natomiast 6-latki zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Powitanie wiosny".

Aby przybliżyć dzieciom świąteczne tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się śniadanka wielkanocne. Jak obyczaj każe wszystkie dzieci oraz personel przedszkola podzielili się świątecznym jajkiem. Na stołach nie zabrakło również wędzonej szynki, białej kiełbasy oraz wielkanocnej baby.

A na koniec na wszystkie dzieci czekała najmilsza niespodzianka. Do przedszkola zawitał wielkanocny zając z prezentami, które ucieszyły wszystkich milusińskich.

Wielkanocne święta za nami, a teraz wszystkie dzieci czekają na prawdziwie wiosenną pogodę, dzięki której pojawi się więcej uśmiechu na ich twarzach.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)