Dziś mamy 24 sierpnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

23 kwietnia 2019

Wielkanocne tradycje w "Donaldzie". Dzieci odwiedził zajączek

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Okres poprzedzający Święta Wielkanocne upłynął w # Przedszkolu DONALD w bardzo radosnej atmosferze.

Nauczycielki wraz z przedszkolakami zadbały o wiosenno-świąteczny wystrój przedszkola. W salach pojawiły się „zielone ogródki” pełne kwitnących kwiatów w doniczkach oraz pierwsze nowalijki wyhodowane przez dzieci na zajęciach tj. szczypiorek, rzeżucha, pietruszka, fasola.

Z okazji Świąt Wielkanocnych dwie najstarsze grupy zaprosiły rodziców ,którzy obejrzeli przedstawienia przygotowane przez przedszkolaków oraz ich opiekunki. Dzieci 5-letnie przygotowały znaną wszystkim bajkę „ Brzydkie kaczątko” natomiast 6-latki zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Powitanie wiosny".

Aby przybliżyć dzieciom świąteczne tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się śniadanka wielkanocne. Jak obyczaj każe wszystkie dzieci oraz personel przedszkola podzielili się świątecznym jajkiem. Na stołach nie zabrakło również wędzonej szynki, białej kiełbasy oraz wielkanocnej baby.

A na koniec na wszystkie dzieci czekała najmilsza niespodzianka. Do przedszkola zawitał wielkanocny zając z prezentami, które ucieszyły wszystkich milusińskich.

Wielkanocne święta za nami, a teraz wszystkie dzieci czekają na prawdziwie wiosenną pogodę, dzięki której pojawi się więcej uśmiechu na ich twarzach.

materiał: mgr Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mała architektura. Niewielkie elementy o dużym znaczeniu

Ogrodowe elementy dekoracyjne znajdują zastosowanie nie tylko w# przestrzeni miejskiej, ale również w indywidualnych aranżacjach wokół domu.

(czytaj więcej)
0

Nieudana podróż samolotem. Kiedy można ubiegać się o odszkodowanie?

Sezon urlopowy to czas wzmożonego ruchu lotniczego. To właśnie w tym okresie # notowanych jest najwięcej opóźnień samolotów, odwoływane są loty i zgłaszane zagubienia bagażu.

(czytaj więcej)
0

Jak pielęgnować oczy noworodka? Co powinniśmy zrobić?

Tuż po urodzeniu dzieci często borykają się z zaczerwienionymi białkami oczu, podrażnionymi # spojówkami i opuchniętymi powiekami.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)