Dziś mamy 14 sierpnia 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Więcej na akcję Zima. Przetarg został już rozstrzygnięty

fot. archiwum

fot. archiwum

Zima za pasem. Już teraz warunki na drodze bywają# wyjątkowo trudne. Dlatego też w gminie Nakło ogłoszono przetarg na odśnieżanie i oczyszczanie ulic oraz chodników na jej terenie w okresie zimowym. Została wybrana jedna firma.

Wiadomo już, która firma będzie odpowiadała za tegoroczną akcję zima na drogach gminy Nakło. Ogłoszony w październiku przetarg na oczyszczanie ulic, usuwanie śniegu i lodu na obszarze gminy, został rozstrzygnięty. Gmina miała zarezerwowane na ten cel kwotę 750 tys. zł. W poprzednim sezonie zimowym za odśnieżanie odpowiadała firma Dromaks z Bydgoszczy, a gmina podpisała z nią umowę na kwotę 625 tys. zł. Do przetargu stanęła tylko jedna firma - P.H.U. Rafał Szymczak z Nakła. Zaoferowała ona odśnieżanie za kwotę ponad 680 tys. zł oraz to, że przyjedzie na miejsce odśnieżania w ciągu 20 minut od wezwania. Gmina przyjęła ofertę nakielskiej firmy i będzie zajmowała się ona zimowym utrzymaniem ulic w gminie do kwietnia przyszłego roku.

Wykonawca będzie świadczył usługi od godziny 04:00 rano do 22:00, a w wyjątkowych przypadkach również od 22:00 do 04:00. Firma musi reagować na każde zgłoszenie ze strony gminy i wówczas wyjeżdżać na ulice.

Warto wiedzieć, że drogi w gminie Nakło zostały podzielone wg standardów. Drogi w standardzie najwyższym są odśnieżane i posypywane w pierwszej kolejności. To prawie 10 km dróg na terenie gminy, które obejmują ul. Podgórną, Karpacką, Łąkową, Pałacową, Zaułek, Słoneczną i Bratkową w Trzeciewnicy, ulice Nową, Staszica, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Park&Ride, Pocztową i Mrotecka w Nakle, drogi w Bielawach i Lubaszczu oraz Rozwarzynie.

Jezdnie oczyszczane w drugiej kolejności to m.in. ulica Młyńska, Plac Konopnickiej, Dąbrowskiego, Rynek, Bydgoska, Hallera, Dworcowa, ks. Skargi, Wzgórze Wodociągowe, Staszica w Nakle, ulice w Występie, Minikowie, Kazinie, Janowie, Wieszkach, czy Olszewce, a także same skrzyżowania ulic w Nakle.

Pozostałe ulice zostały przyporządkowane do standardu trzeciego i będą odśnieżane wg potrzeby. Użytkownikom dróg pozostaje życzyć, aby w tym sezonie zima nie zaskoczyła drogowców i szybko reagowali oni na wszelkie niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Anonim, w dniu 30-11-2021 16:57:26 napisał:

  Się okaże..

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Misiu, w dniu 01-12-2021 04:25:17 napisał:

  A od kiedy zima zaskakuje drogowców? Zima zawsze zaskakuje kierowców.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  adam adam, w dniu 01-12-2021 07:16:31 napisał:

  przeciez na tym parkingu nikt kur*a nie parkujeXD

  odpowiedz

  • 5 (5)

  inna, w dniu 01-12-2021 07:29:00 napisał:

  ul.Dąbrowskiego jest wymieniona w pierwszej kolejności do odśnieżania a w następnym zdaniu jako druga do odśnieżania. Cyrk jak zwykle cyrk, .... a jeszcze nie spadł śnieg

  odpowiedz

  • 0 (2)

  ELA, w dniu 01-12-2021 08:56:57 napisał:

  Jak to nie parkuje to ic sobie zobacz jak trzeba wchodzić do autobusu pomiędzy samochodami przystanek na Krzywoustego parodia nikt się nie interesuje co się tam dzieje

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Ramki ślubne
39,90PLN
Album na zdjęcia 10x15
17,90PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Obraz (wym. 42x56)
39,90PLN 20,00PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

3 popularne cyberoszustwa finansowe, przez które możesz wpaść w długi. Sprawdź, jak się przed nimi u

Według danych zebranych na zlecenie BIK, aż 84% Polaków obawia# się wykorzystania swoich personaliów w wyniku wycieku, a 54% boi się wyłudzenia pieniędzy spowodowanego kradzieżą danych[1]. Te obawy są jak najbardziej uzasadnione, szczególnie teraz, gdy trwają wakacje, i gdy cieszymy się beztroskim, zasłużonym wypoczynkiem. Oszuści jednak nie mają urlopu i wciąż szukają coraz to nowych sposobów na to, by zdobyć dostęp do naszych danych… i pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że nasza świadomość jako użytkowników Internetu – a co za tym idzie, także ostrożność – powinny być coraz większe, to często wystarczy, że cyberprzestępcy nieznacznie zmodyfikują swoje wcześniejsze metody, a kolejne osoby tracą swoje oszczędności albo popadają w długi. Wciąż najczęstszą (i niestety bardzo skuteczną) metodą oszustwa są różne odmiany phisingu, czyli podszywania się pod inną osobę lub instytucję, czego doświadczyło już 34% badanych Polaków[2].To właśnie tę od lat znaną metodę wykorzystał oszust z Rybnika, który zarabiał na swoich ofiarach, „sprzedając” płatny dostęp do stron internetowych oferujących fałszywe pożyczki. Mężczyzna wyłudził łącznie prawie 6 mln zł i oszukał ponad 40 tys. osób![3] Aktualnie często spotykanymi atakami są także te wykorzystujące wizerunek Ministerstwa Finansów czy PGE. Przez brak ostrożności albo niewiedzę możemy w ich wyniku stracić nie tylko bieżące środki z konta, ale i dane, na które przestępcy mogą zaciągnąć kredyt lub pożyczkę w naszym imieniu. Na czym dokładnie polegają popularne w ostatnich miesiącach metody wyłudzeń i jak się przed nimi bronić? O tym w kolejnym materiale Intrum ,,Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)