Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Więcej na akcję Zima. Przetarg został już rozstrzygnięty

fot. archiwum

fot. archiwum

Zima za pasem. Już teraz warunki na drodze bywają# wyjątkowo trudne. Dlatego też w gminie Nakło ogłoszono przetarg na odśnieżanie i oczyszczanie ulic oraz chodników na jej terenie w okresie zimowym. Została wybrana jedna firma.

Wiadomo już, która firma będzie odpowiadała za tegoroczną akcję zima na drogach gminy Nakło. Ogłoszony w październiku przetarg na oczyszczanie ulic, usuwanie śniegu i lodu na obszarze gminy, został rozstrzygnięty. Gmina miała zarezerwowane na ten cel kwotę 750 tys. zł. W poprzednim sezonie zimowym za odśnieżanie odpowiadała firma Dromaks z Bydgoszczy, a gmina podpisała z nią umowę na kwotę 625 tys. zł. Do przetargu stanęła tylko jedna firma - P.H.U. Rafał Szymczak z Nakła. Zaoferowała ona odśnieżanie za kwotę ponad 680 tys. zł oraz to, że przyjedzie na miejsce odśnieżania w ciągu 20 minut od wezwania. Gmina przyjęła ofertę nakielskiej firmy i będzie zajmowała się ona zimowym utrzymaniem ulic w gminie do kwietnia przyszłego roku.

Wykonawca będzie świadczył usługi od godziny 04:00 rano do 22:00, a w wyjątkowych przypadkach również od 22:00 do 04:00. Firma musi reagować na każde zgłoszenie ze strony gminy i wówczas wyjeżdżać na ulice.

Warto wiedzieć, że drogi w gminie Nakło zostały podzielone wg standardów. Drogi w standardzie najwyższym są odśnieżane i posypywane w pierwszej kolejności. To prawie 10 km dróg na terenie gminy, które obejmują ul. Podgórną, Karpacką, Łąkową, Pałacową, Zaułek, Słoneczną i Bratkową w Trzeciewnicy, ulice Nową, Staszica, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Park&Ride, Pocztową i Mrotecka w Nakle, drogi w Bielawach i Lubaszczu oraz Rozwarzynie.

Jezdnie oczyszczane w drugiej kolejności to m.in. ulica Młyńska, Plac Konopnickiej, Dąbrowskiego, Rynek, Bydgoska, Hallera, Dworcowa, ks. Skargi, Wzgórze Wodociągowe, Staszica w Nakle, ulice w Występie, Minikowie, Kazinie, Janowie, Wieszkach, czy Olszewce, a także same skrzyżowania ulic w Nakle.

Pozostałe ulice zostały przyporządkowane do standardu trzeciego i będą odśnieżane wg potrzeby. Użytkownikom dróg pozostaje życzyć, aby w tym sezonie zima nie zaskoczyła drogowców i szybko reagowali oni na wszelkie niekorzystne zjawiska atmosferyczne.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Anonim, w dniu 30-11-2021 16:57:26 napisał:

  Się okaże..

  odpowiedz

  • 4 (4)

  Misiu, w dniu 01-12-2021 04:25:17 napisał:

  A od kiedy zima zaskakuje drogowców? Zima zawsze zaskakuje kierowców.

  odpowiedz

  • 8 (8)

  adam adam, w dniu 01-12-2021 07:16:31 napisał:

  przeciez na tym parkingu nikt kur*a nie parkujeXD

  odpowiedz

  • 5 (5)

  inna, w dniu 01-12-2021 07:29:00 napisał:

  ul.Dąbrowskiego jest wymieniona w pierwszej kolejności do odśnieżania a w następnym zdaniu jako druga do odśnieżania. Cyrk jak zwykle cyrk, .... a jeszcze nie spadł śnieg

  odpowiedz

  • 0 (2)

  ELA, w dniu 01-12-2021 08:56:57 napisał:

  Jak to nie parkuje to ic sobie zobacz jak trzeba wchodzić do autobusu pomiędzy samochodami przystanek na Krzywoustego parodia nikt się nie interesuje co się tam dzieje

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa hal
Unamel buraczki tarte 460g
4,44PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)