Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

14 września 2019

Wędrówka do Sanktuarium Krzyża Świętego. Pielgrzymi udali się do Kcyni

fot. MM

fot. MM

W sobotę, dokładnie o godz. 6:30 po raz kolejny z Nakła wyruszyła pielgrzymka # do Kcyni. Celem pątników tradycyjnie już było Sanktuarium Krzyża Świętego.

Zanim jednak pielgrzymi rozpoczęli wędrówkę, zostali oni pożegnani i pobłogosławieni przez proboszcza parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle ks. Michała Adamczyka.

Pątnikom dopisała tego dnia pogoda oraz dobre humory i z samego rana przeszli oni ulicami Nakła, a później drogą wojewódzką nr 241 w kierunku Kcyni. Pielgrzymka licząca ok. 150 osób w każdym wieku, zakończyła się eucharystią w Sanktuarium Krzyża Świętego o godz. 12:00. 

Oceń artykuł: 17 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (16)

  Naklok, w dniu 14-09-2019 13:39:02 napisał:

  Wielki szacun dla tych którzy udali się w pieszą pielgrzymkę do Kcyni .Niech was Bóg prowadzi

  odpowiedz

  • -8 (14)

  czytelnik, w dniu 14-09-2019 14:44:49 napisał:

  Doskonała promocja wiary i aktywności fizycznej,znowu zabrakło tych z nadwagą,przydałby się im taki spacer.Gratulacje dla inicjatorów za taka formęrekreacji.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -5 (5)

  xxx, w dniu 14-09-2019 20:41:23 napisał:

  czy to była pielgrzymka piesza,czy pieszo-rowerowa, bo były zapowiedzi,że to ma być pielgrzymka piesza więc ktoś się chyba pomylił, albo nie czyta ze zrozumieniem

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Toro, w dniu 15-09-2019 09:55:04 napisał:

  Ważniejsze jest aby swoją wiarę i więż z Bogiem budować w swoim sercu sercu ,aby to było widoczne nie tyle w emocjonalnych zrywach religijnych lecz we własnym domu ,w kontaktach z bliskimi,w odpowiednim traktowaniu swoich współmałżonków,w relacjach z sąsiadami ,w codziennej mowie pozbawionej wulgaryzmów, we właściwym korzystaniu np.z alkoholu ,w okazywaniu szacunku osobom w podeszłym wieku.Wydaje się że czasy gdzie te cechy dominowały minęły bezpowrotnie , a emanowanie religijności w tym kraju jest wprost proporcjonalne do wzrostu chamstwa ,pijaństwa ,poniżania innych ,złodziejstwa itp. Oczywiście nie mozna generalizować ,ale po katolickim społeczeństwie należałoby spodziewać się czegoś innego.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox i kwas hialuronowy
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Meble kuchenne
Lakiernictwo
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Zabieg parafinowy
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)