Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

25 października 2021

Wciąż zmagamy się z pandemią. Gdzie powinniśmy nosić maseczki?

fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Policjanci, często wspólnie z pracownikami sanepidu, prowadzą# działania mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, sprawdzają przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, czy środkach transportu publicznego. Sprawdzają również osoby przebywające na kwarantannie pod kątem jej prawidłowego przestrzegania. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa. Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.

Od półtora roku trwa walka ze światową pandemią Covid-19. Obok medyków na polu walki z wirusem, stoją służby mundurowe. Policjanci każdego dnia sprawdzają, jak osoby stosują się do obostrzeń wprowadzonych w celu zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką.

Nie lekceważmy nadal obowiązujących obostrzeń. Zakładajmy maski wszędzie tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami (również na zewnątrz). Tylko od naszej odpowiedzialności zależy zdrowie i życie nasze i naszych bliskich.

Funkcjonariusze przypominają, że usta i nos trzeba obowiązkowo zasłaniać maseczką m.in.:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole, na uczelni
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

Mundurowi, często wspólnie z pracownikami sanepidu, w związku z epidemią COVID-19, nadal będą kontrolować miejsca objęte obostrzeniami. W przypadku ich lekceważenia będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Więcej na temat aktualnych obostrzeń można znaleźć na stronie www.gov.pl

Materiał: Komenda Główna Policji 

Oceń artykuł: 0 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 2 (22)

  Prawda sama się obroni, w dniu 25-10-2021 08:16:26 napisał:

  Powiedzial ci profesor Kuna .....maseczki....67 badań...wynik negatywny....więc maseczki mamy wiesz gdzie.....w d.u.p.i.e.

  odpowiedz

  • -5 (17)

  Przyzwoita i normalna mama, w dniu 25-10-2021 09:02:52 napisał:

  A ja i moje dziecko ktorze iczezcza do skzy p9dstawowej chodzimy bez zadnych tam szmat Inny laza w maskach a moje dziecko nie xhodzi w szkole w szmacie dalam ultimatum dyrektorce ze moje dziecmo jest w pelni zfrow3 noe cgoruje nie ma kontaktu z osobami podejrzanymi w pozatym bylo zaszczepione o nie bedzie nosilo zadnej maaeczki poki bo ja do kuratorium postrasz3 i i noe chodzi i uwazam ze to bardzo madra decuzja była. Nie bedzie mi mtos narzucac żeby mije wlasne dzireckomiało nosic mordownik.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (19)

  Przyzwoita i normalna mama, w dniu 25-10-2021 10:08:51 napisał:

  A ja i moje dziecko ktorze uczeszcza do szkoły podstawowej chodzimy bez zadnych tam szmat inni łaza w maskach a moje dziecko nie chodzi w szkole w szmacie dalam Ultimatum dyrektorce ze moje dziecko jest w pelni zdrowe noe choruje nie ma kontaktu z osobami podejrzanymi a pozatym bylo zaszczepione nie bedzie nosilo zadnej maseczki poki co bo ją do kuratorium postrasze i i nie chodzi i uwazam ze to bardzo madra decyzja była. ie bedzie mi ktos narzucac żeby i moje dziecko ktorze za do skzy podstawowej chodzimy bez zadnych tam szmat Inny laza w maskach

  odpowiedz

  • 7 (15)

  Nakielanin, w dniu 25-10-2021 11:02:44 napisał:

  Gdzie powinniśmy nosić maseczki? Co najwyżej w kieszeni:-)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -5 (11)

  Nn, w dniu 25-10-2021 15:16:23 napisał:

  W BIEDRONCE i innych marketach tam powinni nosić maseczki. Ktoś powinien to sprawdzać. Stoją w kolejce prawie na plecach charczą kasłają...żal tych ekspedientke za chwilę nie będzie miał kto siedzieć na kasach.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Winiary majonez 700 ml
6,99PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)