Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 stycznia 2019

Ważne, muzyczne wydarzenie już za nami. Kościół pękał w szwach

fot. Piotr Lipkowski/BG

fot. Piotr Lipkowski/BG

W parafii pw. św. Stanisława w Nakle odbyła się 4 edycja koncertu noworocznego, który jak zwykle # cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców.

Koncert na powitanie Nowego Roku stał się tradycją w Nakle nad Notecią. Już po raz 4 w parafii pw. św. Stanisława zaprezentowała się Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Łukasza Łodygowskiego oraz soliści, Monika Buczkowska (sopran), Xuexin Liu (baryton) i Chaoran Zuo (tenor).

Podobnie jak w poprzednich latach, podczas tego wydarzenia nie zabrakło kolęd, muzyki klasycznej, operetkowej i rozrywkowej w znakomitych, a nawet czasami zaskakujących aranżacjach.

Organizatorzy przygotowali również dwie niespodzianki. Na scenie zaprezentowała się Krystyna Giżowska, jedna z najbardziej znanych piosenkarek lat 80 oraz burmistrz Sławomir Napierała, który zagrał na ręcznych talerzach perskusyjnych.

Koncert spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Nakła i okolic, którzy po brzegi wypełnili kościół. Całość poprowadziła jak zwykle Urszula Guźlecka.

Oceń artykuł: 16 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (4)

  Jan, w dniu 08-01-2019 10:04:34 napisał:

  A w Paterku nic sie nie dzieje??????

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (21)

  tomek, w dniu 08-01-2019 10:10:31 napisał:

  a oto program SLD=ŚWIECKIE PAŃSTWO Rozdział Kościoła od Państwa oraz wolność sumienia i wyznania to podstawy nowoczesnego, demokratycznego porządku, których SLD zobowiązuje się strzec. Wyrażone zostały w aktach prawnych obowiązujących w Polsce, a przede wszystkim w art. 25 Konstytucji, który mówi o bezstronności państwa w sprawach przekonań religijnych oraz o wzajemnej autonomii Państwa i Kościoła, a także w art. 10 ustawy z dnia 17 maja 1989 r. o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, gdzie zapisano: „Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim, neutralnym w sprawach religii i przekonań”. Te przepisy muszą być egzekwowane. Polacy powinni każdego dnia odczuwać, że Rzeczpospolita Polska jest państwem świeckim. Wyprowadzenie lekcji religii ze szkół.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (8)

  Maria, w dniu 08-01-2019 19:44:25 napisał:

  Do organizatorów koncertu: dziękujemy i czekamy na kolejny taki koncert! ! ! Prosimy nie przejmować się z zazdrości płynącymi słowami krytyki.

  odpowiedz

  • 4 (8)

  obserwator, w dniu 08-01-2019 22:00:30 napisał:

  Zawsze znajdzie się jakaś czarna owca, co będzie krytykować kościół, której rodzina przyjechała do Polski w ruskim czołgu!

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Krytyk, w dniu 09-01-2019 18:21:47 napisał:

  Panie fotografer z d90. Exif to jakaś masakra: ekspozycja - 1.5 a ISO 6400 to tak jakby chcieć jechać do przodu i wrzucać wsteczny. Proponuję czytać i jeszcze raz czytać, a aparat ustawić w takim trybie oznaczonym na zielono. A te niby zdjęcia to do kosza tylko.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  tomek, w dniu 10-01-2019 10:04:03 napisał:

  wiadomo kto jest działaczem SLD w Nakle

  odpowiedz

  • 1 (1)

  iga, w dniu 11-01-2019 15:53:31 napisał:

  Dziwię się bardzo administratorowi, że dopuszcza do publikacji tak durne i nie na temat komentarze pomimo uwagi ,jaką pisze redakcja,chyba że ...oto Wam chodzi

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nakielanka, w dniu 13-01-2019 21:21:39 napisał:

  Dziękuję organizatorom za piękny koncert , dostarczył niezapomnianych wrażeń . Wspaniale, że w naszym mieście raz w roku jest okazja , aby posłuchać świetnej muzyki.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Botox
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Elzab Jota E
sugerowana cena producenta: 1783,50PLN
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprzedaż opon
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)