Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

13 marca 2019

Warsztaty wielkanocne. Z gliny wyczarujesz cały świat

fot. pow

fot. pow

Muzeum Ziemi Krajeńskiej serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w# warsztatach ceramicznych Wielkanocne Inspiracje. Podczas zajęć wykonany różne rodzaje dekoracji wielkanocnych, między innymi bombonierę w kształcie kury, figurki lub zawieszki w kształcie zwierzątek takich jak króliki, zające, kury, czy owce. Chętni będą mogli ulepić gliniane pisanki (w formie płaskiej, albo trójwymiarowej).

Zajęcia są przeznaczone dla osób w każdym wieku (dzieci poniżej 7 lat zapraszamy z opiekunem). Opłata za zajęcia wynosi 10 zł za lepienie i 15 zł za szkliwienie (od osoby). Informujemy, że można również wziąć udział wyłącznie w pierwszej części zajęć. W takim wypadku odbiorą Państwo wypalone, ale nieszkliwione prace.

Pierwsza część zajęć odbędzie się w niedzielę 24 marca, a druga 7 kwietnia. Trwają zapisy dla drugiej grupy, która zajęcia rozpocznie o godz. 13:30 i potrwają do godziny 15:30. Zapisy pod numerem 52 386 08 64 albo osobiście w budynku muzeum.

Ponieważ glina brudzi doradzamy zabranie fartuszków, albo ubrań mogących się wybrudzić.

materiał Tomasz Pasieka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)