Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Warsztaty pieczenia pierników. Uczestnicy ochoczo zabrali się do pracy

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

W sobotę 7 listopada w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy z inicjatywy #Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią, odbyły się warsztaty pieczenia i zdobienia pierników.

Licznie zgromadzeni najmłodsi uczestnicy z entuzjazmem zabrali się za wałkowanie ciasta i wycinanie z niego rozmaitych kształtów. Następnie pilnie oczekiwali na upieczenie pierników, by po dostarczeniu gorących jeszcze ciastek zacząć je fantazyjnie dekorować. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli możliwość spróbowania efektów swojej pracy. Pierniki okazały się nad wyraz smaczne, gdyż dzieci głośno wyrażały swoje pozytywne opinie na ich temat.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów składamy pani Krystynie Dawidowicz - sołtys Trzeciewnicy oraz pani Angelice Strzelewicz-Kosmalskiej – przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Trzeciewnicy.

materiał: Mariusz Skoczek PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)