Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Warsztaty pieczenia pierników. Uczestnicy ochoczo zabrali się do pracy

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. PiMBP w Nakle nad Notecią

W sobotę 7 listopada w Centrum Ekologiczno-Kulturalnym w Trzeciewnicy z inicjatywy #Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią, odbyły się warsztaty pieczenia i zdobienia pierników.

Licznie zgromadzeni najmłodsi uczestnicy z entuzjazmem zabrali się za wałkowanie ciasta i wycinanie z niego rozmaitych kształtów. Następnie pilnie oczekiwali na upieczenie pierników, by po dostarczeniu gorących jeszcze ciastek zacząć je fantazyjnie dekorować. Wszyscy uczestnicy warsztatów mieli możliwość spróbowania efektów swojej pracy. Pierniki okazały się nad wyraz smaczne, gdyż dzieci głośno wyrażały swoje pozytywne opinie na ich temat.

Serdeczne podziękowania za pomoc w przeprowadzeniu warsztatów składamy pani Krystynie Dawidowicz - sołtys Trzeciewnicy oraz pani Angelice Strzelewicz-Kosmalskiej – przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich w Trzeciewnicy.

materiał: Mariusz Skoczek PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 13 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)