Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

18 lutego 2020

Walentynkowo w Donaldzie. Dzieci uczestniczyły w wielu zabawach

fot. mgr J. Szatlach

fot. mgr J. Szatlach

14.02 obchodzony jest Dzień Świętego Walentego zwany przez wszystkich Walentynkami. #Jest to okazja do okazywania sobie uczuć, takich jak: miłość, szacunek, dobro, a także powód do obdarowywania się drobnymi upominkami.

Właśnie tego dnia dzieci z Przedszkola ,,Donald” miały okazję uczestniczyć w zabawach tematycznych i pogadankach poświęconych temu świętu. Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach muzyczno – ruchowo – tanecznych z użyciem serduszek, takich jak np. ,,Taniec baloników”, czy ,,Serduszkowy taniec przyklejaniec”. Przedszkolaki wzięły udział w rozmowach poświęconych walentynkowym zwyczajom, poznały historię tego święta i tradycję jego obchodzenia, a także postać Świętego Walentego oraz jego zasługi względem innych. Nasi mali milusińscy wyjaśnili sens znaczenia słowa ,,miłość” i ,,szacunek” względem rówieśników oraz najbliższych członków rodziny.

Dzieci wykonały piękne prace plastyczne za pomocą różnych technik. Wykorzystano do nich serduszka różnego typu. I tak powstały piękne prace, takie jak: ,,Walentynkowe zwierzaki”, ,,Walentynka w kształcie serduszka”, ,,Laurka dla rodziców”. Wykonano kartę pracy, która polegała na połączeniu w pary takich samych serc. Dzieci poznały także bajkę o ,,Czerwonym Kapturku” oraz ułożyły historyjkę obrazkową temu poświęconą.

Ogromną niespodzianką dla przedszkolaków z grupy 5 – latków były przygotowane przez Panie ,,Walentynkowe muffinki” . Dzieciom bardzo smakowały te słodkości.

Nasi mali milusińscy brali udział w zabawie integracyjnej ,,Moja Walentynka”. Przekazując sobie czerwone serce stwierdzały, dlaczego wybrały daną osobę i za co ją lubią lub kochają. Z okazji tego święta babcia jednej z dziewczynek przyniosła dla dzieci walentynkowe słodycze.

Tego dnia przedszkole odwiedził też teatrzyk ,,Okrzyk Radości” prezentując przedstawienie zatytułowane ,,Czerwony Kapturek” ,podczas którego do poszczególnych ról wybierano dzieci, które asystowały przy opowiadaniu treści i śpiewaniu piosenek. Dało to dzieciom powód do radości.

Na koniec dnia przedszkolaki otrzymały słodkie niespodzianki w postaci walentynkowych serduszek i dyplomów. Pełne pozytywnych wrażeń opowiedziały rodzicom o tym magicznym święcie.

Materiał: mgr J. Szatlach

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)