Dziś mamy 22 września 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

20 sierpnia 2019

"Wakacyjne spotkania w bibliotece". Gier i zabaw nie brakowało

fot. pow.

fot. pow.

Zajęcia wakacyjne w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 dobiegły # końca. Był to czas spędzony z rówieśnikami, przy wspólnej, wesołej zabawie z książką i nie tylko.

Tradycyjnie, jak co roku zaczynaliśmy „Czytaniem na dywanie”, które stało się już stałym i lubianym elementem naszych wspólnych spotkań. Uczestnicy zajęć brali udział w zajęciach czytelniczych, plastycznych oraz literackich.

„Smocze poszukiwania Smoka Wawelskiego” oraz przygody „Baby Jagi u dentysty” to zajęcia literacko-plastyczne, które przyniosły dzieciom wiele śmiechu i radości. Ogromnym zainteresowaniem i popularnością cieszyły się także zajęcia z Kuferkiem Małego Badacza, gdzie wspólnie odkrywaliśmy uroki tego, co niesie nam przyroda.

Tym razem nasze poszukiwania skupiły się na roślinach, kwiatach i liściach. Po powrocie, korzystając z zielników, które znajdują się w bibliotece odszukiwaliśmy nazwy naszych zbiorów i zapisywaliśmy w Notatniku Małego Badacza. Przy okazji tych zajęć dzieci przypomniały także „Co można zrobić dla naszej planety”, aby jej nie zaśmiecać. Dowiedziały się też, że 30 marca obchodzimy „Godzinę dla Ziemi”, gdzie właśnie na godzinę wyłączamy światło i urządzenia elektryczne.

Wśród bibliotecznych atrakcji były również gry stolikowe, turniej zagadek „Sprawdzam się”, zabawy zręcznościowe, tworzenie komiksów. Uczestnicy zajęć wybrali się również z wizytą do Radia Nakło, gdzie jak zawsze, w miłej atmosferze, zapoznali się z z warsztatem dziennikarskim. Jednak największą niespodzianką dla dzieci było to, że mogły na antenie radia przekazać pozdrowienia dla bliskich i znajomych.

Przy okazji zajęć „Na nudę dobre są ciekawe książki” dzieci przygotowały „Półkę z książkami na każdą okazję” polecając je innym czytelnikom. Tworzyły też własne książeczki pięknie zilustrowane. Pisały także scenariusze do przedstawień i tworzyły do nich kukiełki; „Władca ciemności kontra jednorożec”, „Wyskok zza rogu”, „Magiczne zwierzaki w poszukiwaniu jedzenia” i „Zwierzaki”, to tytuły ich przedstawień, które w grupach zaprezentowały. Zabawa w teatr bardzo się wszystkim podobała.

Miłym akcentem na zakończenie wakacyjnych zajęć było stwierdzenie przez dzieci, że wspólnie spędzony czas nie był czasem straconym i że czekają na następne zajęcia.

materiał: Iwona Pięta

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)