Dziś mamy 18 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

20 sierpnia 2019

"Wakacyjne spotkania w bibliotece". Gier i zabaw nie brakowało

fot. pow.

fot. pow.

Zajęcia wakacyjne w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 dobiegły # końca. Był to czas spędzony z rówieśnikami, przy wspólnej, wesołej zabawie z książką i nie tylko.

Tradycyjnie, jak co roku zaczynaliśmy „Czytaniem na dywanie”, które stało się już stałym i lubianym elementem naszych wspólnych spotkań. Uczestnicy zajęć brali udział w zajęciach czytelniczych, plastycznych oraz literackich.

„Smocze poszukiwania Smoka Wawelskiego” oraz przygody „Baby Jagi u dentysty” to zajęcia literacko-plastyczne, które przyniosły dzieciom wiele śmiechu i radości. Ogromnym zainteresowaniem i popularnością cieszyły się także zajęcia z Kuferkiem Małego Badacza, gdzie wspólnie odkrywaliśmy uroki tego, co niesie nam przyroda.

Tym razem nasze poszukiwania skupiły się na roślinach, kwiatach i liściach. Po powrocie, korzystając z zielników, które znajdują się w bibliotece odszukiwaliśmy nazwy naszych zbiorów i zapisywaliśmy w Notatniku Małego Badacza. Przy okazji tych zajęć dzieci przypomniały także „Co można zrobić dla naszej planety”, aby jej nie zaśmiecać. Dowiedziały się też, że 30 marca obchodzimy „Godzinę dla Ziemi”, gdzie właśnie na godzinę wyłączamy światło i urządzenia elektryczne.

Wśród bibliotecznych atrakcji były również gry stolikowe, turniej zagadek „Sprawdzam się”, zabawy zręcznościowe, tworzenie komiksów. Uczestnicy zajęć wybrali się również z wizytą do Radia Nakło, gdzie jak zawsze, w miłej atmosferze, zapoznali się z z warsztatem dziennikarskim. Jednak największą niespodzianką dla dzieci było to, że mogły na antenie radia przekazać pozdrowienia dla bliskich i znajomych.

Przy okazji zajęć „Na nudę dobre są ciekawe książki” dzieci przygotowały „Półkę z książkami na każdą okazję” polecając je innym czytelnikom. Tworzyły też własne książeczki pięknie zilustrowane. Pisały także scenariusze do przedstawień i tworzyły do nich kukiełki; „Władca ciemności kontra jednorożec”, „Wyskok zza rogu”, „Magiczne zwierzaki w poszukiwaniu jedzenia” i „Zwierzaki”, to tytuły ich przedstawień, które w grupach zaprezentowały. Zabawa w teatr bardzo się wszystkim podobała.

Miłym akcentem na zakończenie wakacyjnych zajęć było stwierdzenie przez dzieci, że wspólnie spędzony czas nie był czasem straconym i że czekają na następne zajęcia.

materiał: Iwona Pięta

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)