Dziś mamy 19 marca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

26 lipca 2018

Wakacje w Sosnowcu pełne wrażeń. Uczestnicy poznali nowe miejsca i ludzi

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 15-22 lipca 18-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z SP nr 2 im. Kardynała #Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią spędziła wakacyjny czas w Sosnowcu.

Dzieci z gminy Nakło nad Notecią zostały zaproszone przez prezydenta miasta Sosnowca w ramach zeszłorocznej nawałnicy, jaka przeszła przez nasze okolice. Wszystkie atrakcje, a było ich całkiem sporo, wyżywienie i zakwaterowanie było sfinansowane przez Urząd Miasta w Sosnowcu, natomiast koszty przejazdu zostały pokryte z Gminy Nakło nad Notecią.

Uczniowie naszej szkoły spędzili ten wakacyjny czas atrakcyjnie i sportowo. Każdego dnia mieliśmy możliwość poznania nowych miejsc, nowych ludzi. Czuliśmy się jak prawdziwi goście, o których nieustannie dbano, dlatego bardzo dziękujemy urzędnikom z Wydziału Kultury i Promocji Miasta Sosnowca za troskę, pomoc, życzliwość i pomysłowość.

Byliśmy zakwaterowani w Domu Sportowca przy Stadionie Ludowym, gdzie mieliśmy bardzo blisko na Stawiki, czyli niewielkie stawy w Sosnowcu położone na obrzeżach Parku im. Leona Kruczkowskiego. Pogoda nam dopisała (4 dni bardzo ciepłych i słonecznych), więc korzystaliśmy z miejskich plaż i kąpielisk pod bacznym okiem ratowników.

Każdego dnia były różne atrakcje: uczestniczyliśmy w koncercie ELISE finalistki 3 edycji „Bitwa na głosy” pochodzącej z Sosnowca; jeździliśmy na wrotkach w nowo otwartej Wrotkarni, skakaliśmy na trampolinach w JAMPMAX, odwiedziliśmy Egzotarium, gdzie podziwialiśmy egzotyczne rośliny i zwierzęta, gdzie mogliśmy dotykać, a nawet nosić na rękach agamę i węża.

Byliśmy w Mediatece, bardzo nowoczesnej multimedialnej bibliotece, na ciekawej prelekcji lekarki weterynarii i autorki książek dla dzieci dorosłych – Doroty Sumińskiej. Dzieci i dorośli podczas spotkania chętnie zadawali pytania i opowiadali o swoich problemach z pupilami. Spotkanie było bardzo interesujące. Każdy też mógł sobie kupić książkę i otrzymać na niej autograf pani Doroty.

Zwiedziliśmy pałac Schoena bardzo okazały, reprezentacyjny z 1885 roku należący niegdyś do fabrykanckiej rodziny Schönów bardzo znaczących w historii Sosnowca, gdzie poznaliśmy historię pałacu i tej rodziny oraz otrzymaliśmy zadanie poszukania skarbów. Skarb odnaleźliśmy!

W sobotę, dzień przed wyjazdem, uczestniczyliśmy w Festynie Policyjnym na Stawikach, podczas którego mogliśmy poznać zawodników Zagłębia Sosnowiec – polskiego klubu piłkarskiego z Sosnowca, występujący w rozgrywkach Ekstraklasy. Niektórzy z nas dostali koszulki, szaliki, magnesy z napisami Zagłębie, a prawie wszyscy otrzymali autografy. Podczas tego spotkania mogliśmy również osobiście podziękować prezydentowi miasta panu Arkadiuszowi Chęcińskiemu za pomysł i umożliwienie nam wyjazdu do Sosnowca.

Również w sobotę mieliśmy możliwość skorzystania z jednej z ciekawszych atrakcji wodnej w Sosnowcu na Stawikach z Aquator, czyli najdłuższego w Polsce toru przeszkód na wodzie. Momentami było ciężko, ślisko, ale daliśmy radę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Mieliśmy również czas na zabawy w pięknie usytuowanych i ekstra wyposażonych parkach jordanowskich na Kazimierzu i Środuli, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

materiał: Jolanta Stawicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak prawidłowo stosować antybiotyki? Nie przerywaj kuracji

Czy wiesz, jak prawidłowo stosować antybiotyki? Zapobieganie infekcjom i odpowiednie ich# leczenie pomogą zachować skuteczność leków i zapobiegać antybiotykoodporności.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia policjantów i straży granicznej. Wspólne działania

Policjanci, wspólnie ze strażą graniczną, wzięli udział# w ćwiczeniach na terenie Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Miały one na celu sprawdzenie i utrwalenie działań służb w odpowiedzi na realne zagrożenia, które mogą wystąpić podczas codziennej działalności lotniska.

(czytaj więcej)
0

Co nam mówi kod kreskowy? Czy prefiks 590 = Polska?

Kto odpowiada za kody kreskowe#? GS1 to międzynarodowa organizacja zajmująca się zarządzaniem systemem znakowania produktów kodami kreskowymi.

(czytaj więcej)
0

Terytorialsi na kolejnym szkoleniu. Kurs SERE był bardzo wymagający

Ucieczka, unikanie przeciwnika, przetrwanie w terenie to tylko niektóre #zagadnienia kursu SERE poziomu B, który w minionym tygodniu zrealizowało Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu. W 5-dniowym kursie udział wzięło kilkunastu Terytorialsów z całego kraju, a zajęcia realizowane były m.in. na terenie borów Tucholskich.

(czytaj więcej)