Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

26 lipca 2018

Wakacje w Sosnowcu pełne wrażeń. Uczestnicy poznali nowe miejsca i ludzi

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 15-22 lipca 18-osobowa grupa uczniów i nauczycieli z SP nr 2 im. Kardynała #Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią spędziła wakacyjny czas w Sosnowcu.

Dzieci z gminy Nakło nad Notecią zostały zaproszone przez prezydenta miasta Sosnowca w ramach zeszłorocznej nawałnicy, jaka przeszła przez nasze okolice. Wszystkie atrakcje, a było ich całkiem sporo, wyżywienie i zakwaterowanie było sfinansowane przez Urząd Miasta w Sosnowcu, natomiast koszty przejazdu zostały pokryte z Gminy Nakło nad Notecią.

Uczniowie naszej szkoły spędzili ten wakacyjny czas atrakcyjnie i sportowo. Każdego dnia mieliśmy możliwość poznania nowych miejsc, nowych ludzi. Czuliśmy się jak prawdziwi goście, o których nieustannie dbano, dlatego bardzo dziękujemy urzędnikom z Wydziału Kultury i Promocji Miasta Sosnowca za troskę, pomoc, życzliwość i pomysłowość.

Byliśmy zakwaterowani w Domu Sportowca przy Stadionie Ludowym, gdzie mieliśmy bardzo blisko na Stawiki, czyli niewielkie stawy w Sosnowcu położone na obrzeżach Parku im. Leona Kruczkowskiego. Pogoda nam dopisała (4 dni bardzo ciepłych i słonecznych), więc korzystaliśmy z miejskich plaż i kąpielisk pod bacznym okiem ratowników.

Każdego dnia były różne atrakcje: uczestniczyliśmy w koncercie ELISE finalistki 3 edycji „Bitwa na głosy” pochodzącej z Sosnowca; jeździliśmy na wrotkach w nowo otwartej Wrotkarni, skakaliśmy na trampolinach w JAMPMAX, odwiedziliśmy Egzotarium, gdzie podziwialiśmy egzotyczne rośliny i zwierzęta, gdzie mogliśmy dotykać, a nawet nosić na rękach agamę i węża.

Byliśmy w Mediatece, bardzo nowoczesnej multimedialnej bibliotece, na ciekawej prelekcji lekarki weterynarii i autorki książek dla dzieci dorosłych – Doroty Sumińskiej. Dzieci i dorośli podczas spotkania chętnie zadawali pytania i opowiadali o swoich problemach z pupilami. Spotkanie było bardzo interesujące. Każdy też mógł sobie kupić książkę i otrzymać na niej autograf pani Doroty.

Zwiedziliśmy pałac Schoena bardzo okazały, reprezentacyjny z 1885 roku należący niegdyś do fabrykanckiej rodziny Schönów bardzo znaczących w historii Sosnowca, gdzie poznaliśmy historię pałacu i tej rodziny oraz otrzymaliśmy zadanie poszukania skarbów. Skarb odnaleźliśmy!

W sobotę, dzień przed wyjazdem, uczestniczyliśmy w Festynie Policyjnym na Stawikach, podczas którego mogliśmy poznać zawodników Zagłębia Sosnowiec – polskiego klubu piłkarskiego z Sosnowca, występujący w rozgrywkach Ekstraklasy. Niektórzy z nas dostali koszulki, szaliki, magnesy z napisami Zagłębie, a prawie wszyscy otrzymali autografy. Podczas tego spotkania mogliśmy również osobiście podziękować prezydentowi miasta panu Arkadiuszowi Chęcińskiemu za pomysł i umożliwienie nam wyjazdu do Sosnowca.

Również w sobotę mieliśmy możliwość skorzystania z jednej z ciekawszych atrakcji wodnej w Sosnowcu na Stawikach z Aquator, czyli najdłuższego w Polsce toru przeszkód na wodzie. Momentami było ciężko, ślisko, ale daliśmy radę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu.

Mieliśmy również czas na zabawy w pięknie usytuowanych i ekstra wyposażonych parkach jordanowskich na Kazimierzu i Środuli, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

materiał: Jolanta Stawicka

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)