Dziś mamy 31 stycznia 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

06 października 2022

W tym roku przetarg. Realizacja być może w przyszłym roku

fot. pow.

fot. pow.

Niedawno informowano o tym,# że powiat nakielski zrezygnował z inwestycji remontu ulicy Olszewskiej w Nakle. Powodem był oczywiście brak pieniędzy. Te się jednak znalazły i inwestycja zostanie wykonana.

Od dłuższego czasu pojawiają się apele o remont ulicy Olszewskiej w Nakle. To droga powiatowa, która wymaga remontu nie tylko w rejonie ulicy Olszewskiej, ale również w samej Olszewce. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle wpisał tę inwestycję w plany do wykonania na ten rok, ale kiedy okazało się, że zabrakło pieniędzy na remont innej drogi Kcynia - Słonawki, z remontu Olszewskiej zrezygnowano. Wówczas, planowaną na ten remont kwotę w wysokości 930 tys. zł przeniesiono na pokrycie remontu drogi między Kcynią a Słonawkami. W międzyczasie okazało się, że do skutku nie dojdzie inna planowana przez powiat inwestycja – przebudowa boiska i kortu przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle. Powiat miał zabezpieczone środki własne na ten cel i w czasie sierpniowej zmiany w budżecie zostały one przesunięte na remont ulicy Olszewskiej. Wróciło wspomniane 930 tys. zł. Jak przekazał nam dyrektor ZDP w Nakle Bartosz Lamprecht, te pieniądze nie wystarczą jednak na zrealizowanie remontu. – Otrzymaliśmy informację od wojewody o ogłoszeniu konkursu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Planujemy ogłosić przetarg w tym roku, ale z realizacją już nie zdążymy, będzie przesunięta na rok następny. Wiemy, że te środki które mamy nam nie wystarczą, ale jest szansa, że uda się nam to zrealizować – przekazał Lamprecht. Remont ulicy Olszewskiej w Nakle będzie polegał na wykonaniu kanalizacji deszczowej, poszerzeniu nawierzchni jezdni do 6 m, a także budowie fragmentu chodnika do skrzyżowania z ul. Staszica w Nakle. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 11 (23)

    Andrzej , w dniu 06-10-2022 11:27:07 napisał:

    Gdyby miłościwie nam panująca partia PIS ze swoim Wodzem Jarkiem przestrzegała prawa, to pieniądze z funduszy Europejskich byłyby nie tylko na tą inwestycje.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Budowa hal
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)