Dziś mamy 29 listopada 2023, środa, imieniny obchodzą:

06 października 2022

W tym roku przetarg. Realizacja być może w przyszłym roku

fot. pow.

fot. pow.

Niedawno informowano o tym,# że powiat nakielski zrezygnował z inwestycji remontu ulicy Olszewskiej w Nakle. Powodem był oczywiście brak pieniędzy. Te się jednak znalazły i inwestycja zostanie wykonana.

Od dłuższego czasu pojawiają się apele o remont ulicy Olszewskiej w Nakle. To droga powiatowa, która wymaga remontu nie tylko w rejonie ulicy Olszewskiej, ale również w samej Olszewce. Zarząd Dróg Powiatowych w Nakle wpisał tę inwestycję w plany do wykonania na ten rok, ale kiedy okazało się, że zabrakło pieniędzy na remont innej drogi Kcynia - Słonawki, z remontu Olszewskiej zrezygnowano. Wówczas, planowaną na ten remont kwotę w wysokości 930 tys. zł przeniesiono na pokrycie remontu drogi między Kcynią a Słonawkami. W międzyczasie okazało się, że do skutku nie dojdzie inna planowana przez powiat inwestycja – przebudowa boiska i kortu przy Zespole Szkół im. St. Staszica w Nakle. Powiat miał zabezpieczone środki własne na ten cel i w czasie sierpniowej zmiany w budżecie zostały one przesunięte na remont ulicy Olszewskiej. Wróciło wspomniane 930 tys. zł. Jak przekazał nam dyrektor ZDP w Nakle Bartosz Lamprecht, te pieniądze nie wystarczą jednak na zrealizowanie remontu. – Otrzymaliśmy informację od wojewody o ogłoszeniu konkursu w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Planujemy ogłosić przetarg w tym roku, ale z realizacją już nie zdążymy, będzie przesunięta na rok następny. Wiemy, że te środki które mamy nam nie wystarczą, ale jest szansa, że uda się nam to zrealizować – przekazał Lamprecht. Remont ulicy Olszewskiej w Nakle będzie polegał na wykonaniu kanalizacji deszczowej, poszerzeniu nawierzchni jezdni do 6 m, a także budowie fragmentu chodnika do skrzyżowania z ul. Staszica w Nakle. 

Oceń artykuł: 3 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 11 (23)

    Andrzej , w dniu 06-10-2022 11:27:07 napisał:

    Gdyby miłościwie nam panująca partia PIS ze swoim Wodzem Jarkiem przestrzegała prawa, to pieniądze z funduszy Europejskich byłyby nie tylko na tą inwestycje.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Konstrukcje stalowe
Szkolenie z HACCP
59PLN
Pudełko śniadaniowe
39,90PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)