Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
11 października 2017

W szkole obchodzono Dzień Papieski. Uczniowie wiele czasu poświęcili na przygotowania

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Ślesina, bardzo uroczyście i wieloetapowo podjęła # tegoroczne rozważania wokół XVII Dnia Papieskiego.

Już na dwa tygodnie przed 8. października, uczniowie przygotowywali projekty plastyczne, które pokazywały ich "widzenie "hasła: "Idźmy naprzód z nadzieją". Pierwsze uczczenie pamięci miało miejsce w niedzielę w kościele, dla społecznej widowni. Dnia 9 października br. spotkanie poetycko-muzyczne zaprezentowano w szkolne dla klas starszych, 4-7 SP oraz 2-3 Gim.

Wspólnie śpiewano pieśni, oczywiście nie zabrakło też "Barki". Wysłuchano fragmentów przemówień św. Jana Pawła II, a także jego filozofii życia zamkniętej w poetyckie przesłania. Dziewczynki z klasy 7 zaprezentowały swoją autorską piosenkę (słowa i muzyka), w której nawiązywały do naszej codzienności opartej wokół nadziei.

Dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy kolejnego pięknego występu. Trzeci etap naszych obchodów odbędzie się w czwartek dla klas najmłodszych.

materiał: Joanna Małysz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)