Dziś mamy 25 marca 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
11 października 2017

W szkole obchodzono Dzień Papieski. Uczniowie wiele czasu poświęcili na przygotowania

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Ślesina, bardzo uroczyście i wieloetapowo podjęła # tegoroczne rozważania wokół XVII Dnia Papieskiego.

Już na dwa tygodnie przed 8. października, uczniowie przygotowywali projekty plastyczne, które pokazywały ich "widzenie "hasła: "Idźmy naprzód z nadzieją". Pierwsze uczczenie pamięci miało miejsce w niedzielę w kościele, dla społecznej widowni. Dnia 9 października br. spotkanie poetycko-muzyczne zaprezentowano w szkolne dla klas starszych, 4-7 SP oraz 2-3 Gim.

Wspólnie śpiewano pieśni, oczywiście nie zabrakło też "Barki". Wysłuchano fragmentów przemówień św. Jana Pawła II, a także jego filozofii życia zamkniętej w poetyckie przesłania. Dziewczynki z klasy 7 zaprezentowały swoją autorską piosenkę (słowa i muzyka), w której nawiązywały do naszej codzienności opartej wokół nadziei.

Dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy kolejnego pięknego występu. Trzeci etap naszych obchodów odbędzie się w czwartek dla klas najmłodszych.

materiał: Joanna Małysz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Działka od południa? To nie problem!

Za najwygodniejsze do zagospodarowania uchodzą działki z wjazdem od strony północnej. Ale nie każdy ma tyle szczęścia, żeby nabyć taką właśnie nieruchomość. Podpowiadamy, jaki projekt wybrać i jak następnie usytuować go na działce o mniej korzystnej lokalizacji.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

To był pracowity rok dla strażaków. Wiele interwencji podjęto po nawałnicy

Ponad 31 tysięcy interwencji odnotowali w 2017 roku strażacy w województwie kujawsko-#pomorskim – to o 25 procent więcej niż w roku poprzednim. Jedna piątą strażackich akcji (ponad 6 tysięcy zdarzeń) stanowiły wyjazdy związane z usuwaniem skutków sierpniowej nawałnicy.

(czytaj więcej)