Dziś mamy 18 października 2017, środa, imieniny obchodzą:
11 października 2017

W szkole obchodzono Dzień Papieski. Uczniowie wiele czasu poświęcili na przygotowania

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Ślesina, bardzo uroczyście i wieloetapowo podjęła # tegoroczne rozważania wokół XVII Dnia Papieskiego.

Już na dwa tygodnie przed 8. października, uczniowie przygotowywali projekty plastyczne, które pokazywały ich "widzenie "hasła: "Idźmy naprzód z nadzieją". Pierwsze uczczenie pamięci miało miejsce w niedzielę w kościele, dla społecznej widowni. Dnia 9 października br. spotkanie poetycko-muzyczne zaprezentowano w szkolne dla klas starszych, 4-7 SP oraz 2-3 Gim.

Wspólnie śpiewano pieśni, oczywiście nie zabrakło też "Barki". Wysłuchano fragmentów przemówień św. Jana Pawła II, a także jego filozofii życia zamkniętej w poetyckie przesłania. Dziewczynki z klasy 7 zaprezentowały swoją autorską piosenkę (słowa i muzyka), w której nawiązywały do naszej codzienności opartej wokół nadziei.

Dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy kolejnego pięknego występu. Trzeci etap naszych obchodów odbędzie się w czwartek dla klas najmłodszych.

materiał: Joanna Małysz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)