Dziś mamy 16 grudnia 2017, sobota, imieniny obchodzą:
11 października 2017

W szkole obchodzono Dzień Papieski. Uczniowie wiele czasu poświęcili na przygotowania

fot. pow.

fot. pow.

Młodzież z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Ślesina, bardzo uroczyście i wieloetapowo podjęła # tegoroczne rozważania wokół XVII Dnia Papieskiego.

Już na dwa tygodnie przed 8. października, uczniowie przygotowywali projekty plastyczne, które pokazywały ich "widzenie "hasła: "Idźmy naprzód z nadzieją". Pierwsze uczczenie pamięci miało miejsce w niedzielę w kościele, dla społecznej widowni. Dnia 9 października br. spotkanie poetycko-muzyczne zaprezentowano w szkolne dla klas starszych, 4-7 SP oraz 2-3 Gim.

Wspólnie śpiewano pieśni, oczywiście nie zabrakło też "Barki". Wysłuchano fragmentów przemówień św. Jana Pawła II, a także jego filozofii życia zamkniętej w poetyckie przesłania. Dziewczynki z klasy 7 zaprezentowały swoją autorską piosenkę (słowa i muzyka), w której nawiązywały do naszej codzienności opartej wokół nadziei.

Dziękujemy naszym uczniom i gratulujemy kolejnego pięknego występu. Trzeci etap naszych obchodów odbędzie się w czwartek dla klas najmłodszych.

materiał: Joanna Małysz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)