Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

06 grudnia 2021

W podziękowaniu za twórczą pracę. Wyjątkowy koncert i kolejna akcja

fot. pow.

fot. pow.

W tym roku Dzień Wolontariusza dla Szkolnego Koła Caritas ze# Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, na długo pozostanie w pamięci.

Chociaż ten dzień przypadał w niedzielę, zarówno opiekun pani Kasia, jak i Caritas Polska przygotowali dla wolontariuszy niespodzianki. Opiekun SKC obdarowała swoich uczniów wyjątkowymi długopisami, które przypominają, że jesteśmy wspólnotą Caritas. Natomiast w niedzielę o godzinie 16.00, Caritas Polska zaprosiła wszystkich wolontariuszy na cudowny koncert, przygotowany tylko i specjalnie dla nich. To wszystko w podziękowaniu za twórczą pracę, wykonywaną przez młodych ludzi, która czyni świat lepszym i piękniejszym. Koncert „Mów do mnie czule” w wykonaniu Małgorzaty Hutek, której na fortepianie akompaniował Karol Makowski, był transmitowany online i zgromadził wolontariuszy z całej Polski. Oczywiście na koncercie nie zabrakło również nas, wolontariuszy z SP 2, którzy zasiedli do laptopów nawet z całą rodziną. Obchody tego dnia przeciągnęły się jeszcze na poniedziałek. W tym dniu wolontariusze w ramach niedzielnego święta i poniedziałkowego Dnia Św. Mikołaja, zagościli w klasach, aby podziękować uczniom za ich aktywny udział w akcjach charytatywnych, organizowanych przez Caritas i Samorząd Uczniowski, oraz aby obdarować każdego słodką niespodzianką. Dla Szkolnego Koła Caritas z nakielskiej „Dwójki” jest to również radosny czas, bo kolejna wolontariuszka, we wtorek otrzyma Nagrodę Wolontariusza Powiatu Nakielskiego. Tym razem to Nicole Kaczmarek, uczennica klasy 8, która od klasy czwartej aktywnie i z wielkim zaangażowaniem, uczestniczy w działaniach Szkolnego Koła Caritas. Nicole jest już 10 nagrodzonym wolontariuszem Szkolnego Koła Caritas z SP 2 i bardzo się cieszymy z tego wyróżnienia.

W Dzień Wolontariusza ruszyła również realizacja Diecezjalnego Projektu Szkolnych Kół Caritas Diecezji Bydgoskiej „Kto jeśli nie JA, pomagać innym ma”, którego autorem jest opiekun SKC pani Kasia Dobosz, a sam ksiądz Biskup Krzysztof Włodarczyk i Caritas DB objęli nad nim patronat.

Wszystkim wolontariuszom życzymy siły i chęci do pomagania i pomagajmy, bo warto.

Materiał: Katarzyna Dobosz - Szkolne Koło Caritas SP 2 Nakło

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)